Lionel Messi’nin Barcelona’dan Ayrılışı

Lionel Messi futbol tarihinin en nadide futbol yeteneklerinden bir tanesi. Kendine has çalımları, zekice şutları ve pasları ile futbol tarihine adını altın harfler ile yazdırmayı başardı. Kendisi pek çok kişi tarafından da son dönemlerin en iyi futbolcusu olarak görülmektedir. Bu yetenekli futbolcunun özdeşleştiği takım ise hiç şüphesiz Barcelona oldu.

lionel messi

Futbol kariyerine Barcelona kulübünde başlayan Messi’nin aynı şekilde kariyerini de burada sonlandıracağı düşünülüyordu. Kendisinin de açıklamaları sürekli olarak bu şekildeydi. Çünkü orası artık onun evi olmuştu ve taraftar da onu çok seviyordu.

Barcelona kulübüne ise bugüne kadar sayısız katkılarda bulundu. Kulübün kazanmış olduğu pek çok şampiyonlukta ve başarıda Lionel Messi’nin katkısı oldukça büyüktü. Her ne kadar kendisinin sadece Barcelona’da oynuyor olması eleştirilmiş olsa da bu onun yeteneğine herhangi bir şekilde gölge düşünmüyordu. Üstelik kendisi Ronaldinho ile oynadığı dönemde teknik direktörün de kararı ile kendisinin ön plana çıkacağı bir futbol planına geçilmiş ve Ronaldinho takımdan gönderilmişti. Böylesi bir yeteneğin bile önüne geçebilen bir yetenekti.

Herkes artık kariyerini de bu takımda biteceğini düşünüyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde hiç beklenmedik bir olay yaşandı ve Barcelona kulübü ünlü futbolcu ile yeni bir sözleşme imzalamayacağını açıkladı. Durum böyle olunca tüm dünyada futbolseverler büyük bir şaşkınlık yaşadı. Kimse bu efsane futbolcunun Barcelona’dan ayrılacağını düşünmüyordu. Hatta pek çok taraftar ise onun gidecek olmasına inanamadı.

Geçtiğimiz günlerde büyük bir Messi fanının Barcelona kulübünün binasının önünde ağlama görüntüleri ortaya çıkmıştı. Pek çok Barcelona taraftarı ise onun gidişine oldukça üzülmüştü. Çünkü onunla çok fazla bağları ve anıları bulunuyordu. Fakat işin sonunda Lionel Messi, Barcelona kulübünden ayrıldı ve Paris’e gitti. Kendisi PSG takımı ile anlaşma yaptı ve böylece seneler sonra Barcelona’dan başka bir takım ile sözleşme imzaladı.

Forma Satışı Rekoru

Efsane futbolcunun PSG’ye transfer olmasının ardından ise forma satışlarında adeta büyük bir rekor kırıldı. Dakikalar içinde 150 bin forma satışı yapıldı.

Tüm bu olayların ardında Lionel Messi futbol kariyeri boyunca ilk defa Barcelona’dan farklı bir takımda oynamış olacak. PSG takımında nasıl bir performans sergileyeceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir