Bundesliga Tüm Sezonları

1963 yılından beri oynanmakta olan Bundesliga o günden bu yana eksiksiz bir şekilde oynanmıştır. Elbette ki önceki dönemlerde de Almanya’da futbol ligi bulunuyordu. Ancak Bundesliga’nın kurulduğu tarih 1963’tür.

bundesliga

O yıldan itibaren ligde toplamda 12 farklı takım şampiyonluğunu ilan edebildi. Ligde açık ara en çok şampiyonluğu bulunan takım ise Bayern Münih’tir. Kulüp özellikle belirli bir dönemde sonra ligdeki hakimiyetini sağlamıştır. Diğer kulüplerin şampiyonluk sayılarını topladığımızda bile Bayern Münih’in şampiyonluk sayısına yetişemiyoruz. Ligde kulübün büyük bir etkisinin olduğunu ve pek çok şampiyonluk başarısı elde ettiğini net bir şekilde söylemek mümkündür. Sizler için bu yazımızda 1963 yılından günümüze kadar Bundesliga’nın tüm sezonlarının ayrıntılarını paylaşacağız.

Bundesliga 1963 – 1964 Sezonu

Ligin bu sezonunda toplamda 240 maç oynandı. Bundesliga tarihinin ilk sezonunda şampiyon olmayı başaran takım ise Köln oldu. Kulüp ligin bu sezonunda oynadığı 30 maçta 45 puan toplamayı başardı ve böylece şampiyonluğunu ilan etti. Meidericher SV takımı ise elde ettiği 39 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Hamburg takımında oynayan Uwe Seeler ise attığı 30 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 857’dir.

Şampiyon Olan Takım: Köln

İkinci Olan Takım: Meidericher SV

Gol Kralı: Uwe Seeler

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 857

Bundesliga 1964 – 1965 Sezonu

Bundesliga tarihinde şampiyon olmayı başaran ikinci kulüp ise Werder Bremen’dir. Kulüp ligde oynadığı 30 maçta elde ettiği 15 galibiyet, 11 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 41 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başardı. Köln ise elde ettiği 38 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. 1860 Münih takımının futbolcusu olan Rudolf Brunnenmeier attığı 24 gol ile sezonun gol kralı olmayı başaran ismi oldu. Ligin bu sezonunda oynanan 240 maçta atılan toplam gol sayısı ise 796’dır.

Şampiyon Olan Takım: Werder Bremen

İkinci Olan Takım: Köln

Gol Kralı: Rudolf Brunnenmeier

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 796

Bundesliga 1965 – 1966 Sezonu

1860 Münih takımı lig tarihinde şampiyon olmayı başaran üçüncü takım oldu. Kulüp, ligin bu sezonunda oynadığı 34 maçta elde ettiği 20 galibiyet, 10 beraberlik ve mağlubiyetle 50 puan kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. Borussia Dortmund takımı ise kazandığı 47 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Aynı şekilde Borussia Dortmund takımının oyuncusu olan Lothar Emmerich attığı 31 gol ile sezonun gol kralı oldu. Ayrıca kendisi o dönemde Bundesliga tarihinin bir sezonda en çok gol atan futbolcusu da olmayı başardı. Ligin bu sezonunda ise atılan toplam gol sayısı 987’dir.

Şampiyon Olan Takım: 1860 Münih

İkinci Olan Takım: Borussia Dortmund

Gol Kralı: Lothar Emmerich

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 987

Bundesliga 1966 – 1967 Sezonu

Ligin oynanan dördüncü sezonunda şampiyono olmayı başaran takım ise Eintracht Braunschweig oldu. Kulüp, bu sezonda 34 maça çıktı ve bu maçlarda 17 galibiyet, 9  beraberlik ve 8 mağlubiyet alarak 43 puan topladı ve sezonun şampiyonu olmayı başardı. Bir önceki sezonun şampiyonu olan 1860 Münih ise elde ettiği 41 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Bu sezonda iki gol kralı çıkmıştır. Bayern Münih takımından Gerd Müller ve Borussia Dortmund takımından Lothar Emmerich attıklar 28’er gol ile sezonun gol kralı olmayı başardılar. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 895’tir.

Şampiyon Olan Takım: Eintracht Braunschweig

İkinci Olan Takım: 1860 Münih

Gol Kralı: Geld Müller | Lothar Emmerich

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 895

Bundesliga 1967 – 1968 Sezonu

Bundesliga’nın oynan 5. sezonunda şampiyonluğunu elde eden takım ise Nürnberg oldu. Kulüp ligin bu sezonda çıktığı 34 maçta elde ettiği 19 galibiyet, 9 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 47 puan kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. Werder Bremen takımı ise kazandığı 44 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Köln takımının önemli futbolcularından Hannes Löhr ise attığı 27 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Ligin bu sezonunda toplamda 993 gol atıldı ve sezonun en çok gol atan takımı ise 77 gol ile Mönchengladbach oldu. Borussia Neunkirchen ise 93 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu.

Şampiyon Olan Takım: Nürnberg

İkinci Olan Takım: Werder Bremen

Gol Kralı: Hames Löhr

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 993

En Çok Gol Atan Takım: Mönchengladbach

En Çok Gol Yiyen Takım: Borussia Neunkirchen

Bundesliga 1968 – 1969 Sezonu

Lige ilerleyen dönemlerde damgasını vuracak olan Bayern Münih, tarihinde ilk Bundesliga şampiyonluğunu bu sezonda aldı. Kulüp ligin bu sezonunda çıktığı 34 maçta elde ettiği 18 galibiyet, 10 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 46 puan kazanarak ligdeki ilk şampiyonluğunu kazandı. Alemannia Aachen takımı ise elde ettiği 38 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Bayern Münih’in artık efsane futbolcusu Gerd Müller ise bu sezonda attığı 30 gol ile gol kralı olmayı başardı. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 873 oldu. Bu sezonda en çok gol atan takımları 61 golle Bayern Münih ve Mönchengladbach olurken, sezonun en çok gol giyen takımı 59 golle Kickers Offenbach oldu.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Alemannia Aachen

Gol Kralı: Gerd Müller | Attığı Gol Sayısı: 30

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 873

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Mönchengladbach

En Çok Gol Yiyen Takım: Kickers Offenbach

Bundesliga 1969 – 1970 Sezonu

Birkaç sezondur ligde başarılı bir performans sergileyen Mönchengladbach takımı bu sezondaki performansı ile sonunda şampiyon olmayı başarmıştır. Kulüp ligin bu sezonunda çıktığı 34 maçta elde ettiği 23 galibiyet, 5 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 51 puan ile sezonun şampiyonu olmayı başardı. Bayern Münih ise bu sezonda kazandığı 47 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Gerd Müller ligin bu sezonunda attığı 38 gol ile yeniden gol kralı olan futbolcu olmayı başardı. Ayrıca efsane futbolcu attığı 38 gol ile bir sezonda en çok gol atan futbolcu unvanına sahip oldu. Bu sezonda atılan toplan gol sayısı ise 951’dir. Ayrıca ligin bu sezonunda en çok gol atan takım 88 gol ile Bayern Münih olmuştur. Sezonun en çok gol yiyen takımı ise 83 gol ile Alemannia Aachen takımı oldu.

Şampiyon Olan Takım: Mönchengladbach

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Gerd Müller | Attığı Gol Sayısı: 38

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 951

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 88

En Çok Gol Yiyen Takım: Alemannia Aachen | Yenilen Gol Sayısı: 83

Bundesliga 1970 – 1971 Sezonu

Mönchengladbach bu sezonda göstermiş olduğu muazzam performans ile yeniden şampiyon olmayı başardı. Böylece kulüp lig tarihindeki ikinci şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda çıktığı 34 maçta elde ettiği 20 galibiyet, 10 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 50 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başardı. Bayern Münih ise bu sezonda kazandığı 48 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Oberhausen takımının futbolcusu olan Lothar Kobluhn attığı 24 gol ile sezonun gol kralı oldu. Bu sezonun en çok gol atan takımı 77 golle Mönchengladbach olurken, en çok gol yiyen takımı ise 69 golle Oberhausen oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 914’tür.

Şampiyon Olan Takım: Mönchengladbach

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Lothar Kobluhn  | Attığı Gol Sayısı: 24

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 914

En Çok Gol Atan Takım: Mönchengladbach  | Atılan Gol Sayısı: 77

En Çok Gol Yiyen Takım: Oberhausen  | Yenilen Gol Sayısı: 69

Bundesliga 1971 – 1972 Sezonu

Ligin bu sezonunda şampiyon olmayı başaran takım ise Bayern Münih oldu. Böylece kulüp lig tarihindeki ikinci şampiyonluğunu kazandı. Bayern Münih ligin bu sezonunda oynadığı 34 maçta elde ettiği 24 galibiyet, 7 beraberlik ve 3 mağlubiyetle 55 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başardı. Schalke 04 ise elde ettiği 52 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Gerd Müller ise bir sezon ara verdiği gol krallığını attığı 40 gol ile yeniden aldı. Bu sezonda attığı 40 gol ile efsane futbolcu Bundesliga tarihinde en çok gol atan futbolcu oldu. Elde ettiği bu rekor seneler sonra 2020 – 2021 sezonunda attığı 41 gol ile Robert Lewandowski tarafından kırılmıştır. Ligin bu sezonunda 101 gol ile sezonun en çok gol atan takımı Bayern Münih oldu. Böylece kulüp lig tarihinde bir sezonda en çok gol atan takım olmayı da başardı. Bu sezonda en çok gol yiyen takım ise 83 golle Borussia Dortmund oldu. Atılan toplam gol sayısı ise 993’tür.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Schalke 04

Gol Kralı: Gerd Müller  | Attığı Gol Sayısı: 40

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 993

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 101

En Çok Gol Yiyen Takım: Borussia Dortmund  | Yenilen Gol Sayısı: 83

Bundesliga 1972 – 1973 Sezonu

Bu sezonda da şampiyonluğunu ilan etmeyi başaran takım Bayern Münih oldu. Böylece kulüp ligdeki üçüncü şampiyonluğunu ilan etti. Bayern Münih, ligin bu sezonunda oynadığı 34 maçta elde ettiği 25 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 54 puan kazanarak sezonun şampiyonu oldu. Köln ise kazandığı 43 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Gerd Müller bu sezonda ise attığı 36 gol ile gol kralı olmayı başardı. Attığı 93 gol ile Bayern Münih bu sezonun da en çok gol atan takımı oldu. Ligi sonuncu sırada bitiren Oberhausen takımı ise yediği 84 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 1031’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Köln

Gol Kralı: Gerd Müller | Attığı Gol Sayısı: 36

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1031

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih  | Atılan Gol Sayısı: 93

En Çok Gol Yiyen Takım: Oberhausen  | Yenilen Gol Sayısı: 84

Bundesliga 1973 – 1974 Sezonu

Bundesliga’nın oynanan 11. sezonunda da şampiyon olmayı başaran Bayern Münih oldu. Böylece tarihlerindeki dördüncü lig şampiyonluklarını da elde ettiler. Kulüp, ligin bu sezonunda oynadığı 34 maçta elde ettiği 20 galibiyet, 9 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 49 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmuştur. Mönchengladbach takımı ise ligin bu sezonunda kazandığı 48 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Bu sezonda ise iki gol kralı çıktı. Bayern Münih’in futbolcusu Gerd Müller ve Mönchengladbach takımının futbolcusu Jupp Heynckes attıkları 30’ar gol ile sezonun gol kralı olan isimleri oldular. 95 gol ile sezonun en çok gol atan takımı Bayern Münih olurken, yediği 79 gol ile Fortuna Köln ligin en çok gol yiyen takımı oldu.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Mönchengladbach

Gol Kralı: Jupp Heynckes – Gerd Müller  | Attıkları Gol Sayısı: 27

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1069

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih  | Atılan Gol Sayısı: 89

En Çok Gol Yiyen Takım: Fortuna Köln  | Yenilen Gol Sayısı: 79

Bundesliga 1974 – 1975 Sezonu

Mönchengladbach takımı bir süre ara verdiği şampiyonluğuna bu sezonda yeniden kavuştu ve şampiyon olmayı başardı. Böylece takım, lig tarihindeki üçüncü şampiyonluğunu da elde etmiş oldu. Kulüp ligin bu sezonunda çıktığı 34 maçta elde ettiği 21 galibiyet, 8 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 50 puan kazanarak şampiyon olmayı başardı. Hertha Berlin takımı ise 44 puanla ligi ikinci sırada bitirdi. Mönchengladbach’ın futbolcusu Jupp Heynckes attığı 27 gol ile bu sezonun da gol kralı olmayı başardı. Eintracht Frankfurt ise attığı 89 gol ile sezonun en çok gol atan takımı oldu. Sezonun en çok yiyen takımı ise 89 gol ile Tennis Borussia Berlin olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 1056’dır.

Şampiyon Olan Takım: Mönchengladbach

İkinci Olan Takım: Hertha Berlin

Gol Kralı: Jupp Heynckes  | Attığı Gol Sayısı: 27

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1056

En Çok Gol Atan Takım: Eintracht Frankfurt  | Atılan Gol Sayısı: 89

En Çok Gol Yiyen Takım: Tennis Borussia Dortmund  | Yenilen Gol Sayısı: 89

Bundesliga 1975 – 1976 Sezonu

Ligin bu sezonunda sergilediği performans ile şampiyon olmayı başaran takım yeniden Mönchengladbach oldu. Bu sayede takım, lig tarihinde dördüncü şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 16 galibiyet, 13 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 45 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başardı. Hamburg ise kazandığı 41 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Schalke 04’ün futbolcusu olan Klaus Fischer ise attığı 29 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bu sezonda ligin en çok gol atan takımı ise attığı 79 golle Eintrach Frankfurt olmuştur. Sezonun en çok gol yiyen takımı ise 72 golle Kickers Offenbach’dır.  Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 1009’dur.

Şampiyon Olan Takım: Mönchengladbach

İkinci Olan Takım: Hamburg

Gol Kralı: Klaus Fischer | Attığı Gol Sayısı: 29

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1009

En Çok Gol Atan Takım: Eintrach Frankfurt | Atılan Gol Sayısı: 79

En Çok Gol Yiyen Takım: Kickers Offenbach | Yenilen Gol Sayısı: 72

Bundesliga 1976 – 1977 Sezonu

Bundesliga’nın oynanan 14. sezonunda şampiyon olmayı başaran takım ise bu sezonda da Mönchengladbach oldu. Böylece kulüp lig tarihindeki beşinci şampiyonluğunu ilan etti ve ligde de üç sezon boyunca üst üste şampiyon olmayı başardı. Ayrıca o dönemde lig tarihinin en çok şampiyonluk yaşayan kulübü oldular. Bu sezonda ise elde ettikleri 17 galibiyet, 10 beraberlik ve 7 mağlubiyetle 44 puan kazanarak şampiyonluklarını ilan ettiler. Schalke 04 ise kazandığı 43 puan ile ligi ikinci sıradan bitiren takım oldu. Köln takımında oynayan Dieter Müller ise attığı 34 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bu sezonun en çok gol atan takımı ise 86 gol ile Eintracht Frankfurt oldu. Sezonun en çok gol yiyen takımı ise 103 gol ile Rot-Weiss Essen olmuştur. Ligde bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 1061’dir.

Şampiyon Olan Takım: Mönchengladbach

İkinci Olan Takım: Schalke 04

Gol Kralı: Dieter Müller | Attığı Gol Sayısı: 34

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1061

En Çok Gol Atan Takım: Eintracht Frankfurt | Atılan Gol Sayısı: 86

En Çok Gol Yiyen Takım: Rot-Weiss Essen | Yenilen Gol Sayısı: 103

Bundesliga 1977 – 1978 Sezonu

Bundesliga’nın ilk şampiyonu olan Köln uzun bir aradan sonra bu sezonda yeniden şampiyon olmayı başardı. Böylece takım, lig tarihindeki ikinci şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 22 galibiyet, 4 beraberlik ve 8 mağlubiyetle 48 puan kazanarak sezonun şampiyonu oldu. Mönchengladbach takımı ise kazandığı 48 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Bayern Münih’in futbolcusu Gerd Müller ile Köln’ün futbolcusu Dieter Müller attıkları 24 golle sezonun gol kralı oldular. Gerd Müller böylece Bundesliga’daki yedinci ve sonuncu gol krallığını elde etti. Böylece efsane futbolcu lig tarihinin en çok gol krallığı elde eden ismi olmayı da başardı. Ligin şampiyonu olan Köln ile ligin ikincisi olan Mönchengladbach attıkları 86 gol ile sezonun en çok gol atan takımları oldular. FC St. Pauli takımı ise yedikleri 86 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 993’tür.

Şampiyon Olan Takım: Köln

İkinci Olan Takım: Mönchengladbach

Gol Kralı: Gerd Müller – Dieter Müller | Attığı Gol Sayısı: 24

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 993

En Çok Gol Atan Takımlar: Mönchengladbach – Köln | Atılan Gol Sayısı: 86

En Çok Gol Yiyen Takım: FC St. Pauli | Yenilen Gol Sayısı: 86

Bundesliga 1978 – 1979 Sezonu

Bu sezonda şampiyon olmayı başaran takım ise Hamburg’dur. Kulüp lig tarihindeki ilk şampiyonluğunu bu sezonda elde etti. Hamburg ligin bu sezonunda elde ettiği 21 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 49 puan kazanarak ligi ilk sırada tamamladı ve şampiyon olmayı başardı. VfB Stuttgart takımı ise elde ettiği 48 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Fortuna Düsseldorf  takımının futbolcusu olan Klaus Allofs ise attığı 22 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Ligin bu sezonunda en çok gol atan takım ise 78 golle Hamburg oldu. Bu sezonun en çok gol yiyen takımı ise 75 golle SV Darmstadt 98 olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 946’dır.

Şampiyon Olan Takım: Hamburg

İkinci Olan Takım: VfB Stuttgart

Gol Kralı: Klaus Allofs | Attığı Gol Sayısı: 22

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 946

En Çok Gol Atan Takım: Hamburg | Atılan Gol Sayısı: 78

En Çok Gol Yiyen Takım: SV Darmstadt 98  | Yenilen Gol Sayısı: 75

Bundesliga 1979 – 1980 Sezonu

Uzun bir aradan sonra Bayern Münih ligin bu sezonunda yeniden şampiyon olmayı başardı. Kulüp ligin bu sezonunda elde ettiği 22 galibiyet, 6 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 50 puan kazanarak şampiyon oldu. Hamburg ise kazandığı 48 puanla ligi ikinci sırada bitirdi. Bayern Münih’in yetenekli futbolcusu Karl-Heinz Rummenigge ise attığı 26 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Ligin bu sezonunda en çok gol atan takım ise 86 gol ile Hamburg olmuştur. Bu sezonda en çok gol yiyen takım ise 93 golle Werder Bremen oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 1023’tür.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Hamburg

Gol Kralı: Karl-Heinz Rummenigge | Attığı Gol Sayısı: 26

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1023

En Çok Gol Atan Takım: Hamburg | Atılan Gol Sayısı: 86

En Çok Gol Yiyen Takım: Werder Bremen | Yenilen Gol Sayısı: 93

Bundesliga 1980 – 1981 Sezonu

Bu sezonun da şampiyonu olmayı başaran takım Bayern Münih oldu. Böylece kulüp, lig tarihindeki 6. şampiyonluğunu elde ederek, Bundesliga’nın en çok şampiyonu olan kulübü oldu. O günden günümüze kadar ligde başka hiçbir takım 6 şampiyonluk kazanamamıştır. Hamburg ise bu sezonda kazandığı 49 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Karl-Heinz Rummenigge ise attığı 29 gol ile bu sezonun da gol kralı olmayı başardı. 89 gol ile Bayern Münih sezonun en çok gol atan takımı olmuştur. Bu sezonda en çok gol yiyen takım ise 88 gol ile Schalke 04 oldu. Ligde atılan toplam gol sayısı ise 1039’dur.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Hamburg

Gol Kralı: Karl-Heinz Rummenigge | Attığı Gol Sayısı: 29

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1039

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 89

En Çok Gol Yiyen Takım: Schalke 04 | Yenilen Gol Sayısı: 88

Bundesliga 1981 – 1982 Sezonu

Bir süredir ligi ikinci bitiren Hamburg takımı ligin bu sezonunda şampiyon olmayı başardı. Böylece kulüp, Bundesliga’daki ikinci şampiyonluğunu kazandı. Ligin bu sezonunda elde ettikleri 18 galibiyet, 12 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 48 puan kazanarak şampiyonluklarını ilan ettiler. Köln ise kazandığı 45 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Sezonun şampiyonu olmaya başaran Hamburg’un futbolcusu Horst Hrubesch ise attığı 27 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Benzer şekilde Hamburg bu sezonda attığı 95 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olmuştur. Bu sezonda en çok gol yiyen takım ise 82 gol ile Darmstadt 98 oldu. Ligde atılan toplam gol sayısı ise 1067’dir.

Şampiyon Olan Takım: Hamburg

İkinci Olan Takım: Köln

Gol Kralı: Horst Hrubesch | Attığı Gol Sayısı: 27

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1067

En Çok Gol Atan Takım: Hamburg | Atılan Gol Sayısı: 95

En Çok Gol Yiyen Takım: Darmstadt 98 | Yenilen Gol Sayısı: 82

Bundesliga 1982 – 1983 Sezonu

Ligin oynanan 20. sezonunda şampiyon olmayı başaran takım ise yeniden Hamburg oldu. Bu sayede kulüp lig tarihinde ikinci şampiyonluğunu elde etmiştir. Ligin bu sezonunda ise ettikleri 20 galibiyet, 12 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 52 puan kazanarak şampiyon olmayı başardılar. Werder Bremen ise kazandığı 52 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Sezonun şampiyonu olan Hamburg’dan Rodi Völler ise attığı 23 golle sezonun gol kralı olmayı başardı. Bu sezonun en çok gol atan takımı ise 80 golle VfB Stuttgart olmuştur. Sezonun en çok gol yiyen takımı ise 86 gol ile Karlsruher SC takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 1020’dir.7

Şampiyon Olan Takım: Hamburg

İkinci Olan Takım: Werder Bremen

Gol Kralı: Rodi Völler | Attığı Gol Sayısı: 23

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1020

En Çok Gol Atan Takım: VfB Stuttgart | Atılan Gol Sayısı: 80

En Çok Gol Yiyen Takım: Karlsruher SC | Yenilen Gol Sayısı: 86

Bundesliga 1983 – 1984 Sezonu

Bir önceki sezonda ligin en çok gol atan takımı olmayı başaran VfB Stuttgart bu sezonun şampiyonu oldu. Kulüp böylece Bundesliga’daki ilk şampiyonluğunu elde etti. Ligin bu sezonunda elde ettikleri 19 galibiyet, 10 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 48 puan kazanarak şampiyonluklarını ilan ettiler. Hamburg takımı ise bu sezonda elde ettiği 48 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. İlginç bir şekilde ligi 3 takım 48 puan bitirmiştir.  İki sezonun ardından Karl-Heinz Rummenigge attığı 26 gol ile yeniden sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih ise attığı 84 gol ile sezonun en çok gol atan takımı oldu. Kickers Offenbach takımı ise yediği 106 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımıdır. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 1084’tür.

Şampiyon Olan Takım: VfB Stuttgart

İkinci Olan Takım: Hamburg

Gol Kralı: Karl-Heinz Rummenigge | Attığı Gol Sayısı: 26

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1084

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 84

En Çok Gol Yiyen Takım: Kickers Offenbach | Yenilen Gol Sayısı: 106

Bundesliga 1984 – 1985 Sezonu

Aradan geçen dört sezonun ardından Bayern Münih yeniden şampiyon olmayı başardı ve tarihindeki 7. şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 21 galibiyet, 8 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 50 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başarmıştır. Werder Bremen takımı ise kazandığı 46 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Köln takımından Klaus Allofs attığı 26 gol ile aradan geçen beş sezonun ardından yeniden gol kralı olmayı başardı. Ligin bu sezonunda en çok gol atan takım ise 87 gol ile ligi ikinci sırada bitiren Werder Bremen olmuştur. Sezonun en çok gol yiyen takımı ise 88 gol ile Karlsruher SC takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 1052’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Werder Bremen

Gol Kralı: Klaus Allofs | Attığı Gol Sayısı: 26

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 1052

En Çok Gol Atan Takım: Werder Bremen | Atılan Gol Sayısı: 87

En Çok Gol Yiyen Takım: Karlsruher SC | Yenilen Gol Sayısı: 88

Bundesliga 1985 – 1986 Sezonu

Bayern Münih takımı bu sezonda da şampiyon olmayı başardı. Kulüp, ligin bu sezonunda elde etmiş olduğu 21 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 49 puan kazanarak şampiyon oldu. Werder Bremen kazandığı 49 puan ile bu sezonu da ikinci sırada tamamladı. Bochum takımından Stefan Kuntz atmış olduğu 22 gol ile sezonun gol kralı oldu. Werder Bremen bu sezonda da attığı 83 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olmayı başardı. Hannover 96 ise bu sezonda yediği 92 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 992’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Werder Bremen

Gol Kralı: Stefan Kuntz | Attığı Gol Sayısı: 22

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 992

En Çok Gol Atan Takım: Werder Bremen | Atılan Gol Sayısı: 83

En Çok Gol Yiyen Takım: Hannover 96 | Yenilen Gol Sayısı: 92

Bundesliga 1986 – 1987 Sezonu

Bu sezonda da şampiyon olmayı başaran takım Bayern Münih’tir. Ligin bu sezonunda kulüp elde ettiği 20 galibiyet, 13 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 53 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdi ve şampiyonluğunu ilan etti. Hamburg ise kazandığı 47 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Mönchengladbach takımından Uwe Rahn attığı 24 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Benzer şekilde Mönchengladbach takımı attığı 74 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olmuştur. Fortuna Düsseldorf takımı ise yediği 91 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 990’dır.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Hamburg

Gol Kralı: Uwe Rahn | Attığı Gol Sayısı: 24

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 990

En Çok Gol Atan Takım: Mönchengladbach | Atılan Gol Sayısı: 74

En Çok Gol Yiyen Takım: Fortuna Düsseldorf | Yenilen Gol Sayısı: 91

Bundesliga 1987 – 1988 Sezonu

Uzun bir aranın ardından Werder Bremen takımı bu sezonda şampiyon oldu ve tarihindeki ikinci şampiyonluğunu elde etti. Kulüp bu sezonda elde ettiği 22 galibiyet, 8 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 52 puan kazanarak şampiyon olmayı başardı. Bayern Münih ise ligin bu sezonunu ikinci sırada bitiren takım oldu. VfB Stuttgart takımından Jürgen Klinsmann attığı 19 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih ise bu sezonda attığı 83 gol ile sezonun en çok gol atan takımı oldu. Schalke 04 ise yediği 84 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 945’tir.

Şampiyon Olan Takım: Werder Bremen

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Jürgen Klinsmann | Attığı Gol Sayısı: 19

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 945

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 83

En Çok Gol Yiyen Takım: Schalke 04 | Yenilen Gol Sayısı: 84

Bundesliga 1988 – 1989 Sezonu

Bayern Münih bir sezon ara verdiği şampiyonluk unvanını bu sezonda geri almayı başardı ve sezonun şampiyonu oldu. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 19 galibiyet, 12 beraberlik ve 3 mağlubiyetle 50 puan kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. Köln takımı ise kazandığı 45 puanla ligi ikinci sırada bitirdi. Köln takımından Thomas Allofs ve Bayern Münih takımından Roland Wohlfarth ise attıkları 17’şer gol ile sezonun gol kralı olmayı başardılar. Aynı şekilde Bayern Münih bu sezonda attığı 67 gol ile sezonun en çok gol atan takımı oldu. Sezonun en çok gol yiyen takımı ise 68 gol ile Stuttgarter Kickers’tır. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 838’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Köln

Gol Kralı: Thomas Allofs – Roland Wohlfarth | Attığı Gol Sayısı: 17

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 838

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 67

En Çok Gol Yiyen Takım: Stuttgarter Kickers | Yenilen Gol Sayısı: 68

Bundesliga 1989 – 1990 Sezonu

Yeniden bu sezonda da şampiyonluğunu ilan eden takım Bayern Münih oldu ve böylece kulüp lig tarihindeki 11. şampiyonluğunu ilan etti. Ligin bu sezonunda elde ettikleri 19 galibiyet, 11 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 49 puan kazanarak şampiyon olmayı başardılar. Köln ise elde ettiği 43 puan ile yeniden ligi ikinci sırada bitirdi. Eintracht Frankfurt takımının Norveçli futbolcusu Jorn Andersen attığı 18 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Böylece Bundesliga’da gol kralı olmayı başaran ilk yabancı futbolcu olmuştur. Bayern Münih ise bu sezonda attığı 64 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olmayı başardı. FC Kaiserslautern takımı ise yediği 55 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 773’tür.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Köln

Gol Kralı: Jorn Andersen | Attığı Gol Sayısı: 18

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 773

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 64

En Çok Gol Yiyen Takım: FC Kaiserslautern | Yenilen Gol Sayısı: 55

Bundesliga 1990 – 1991 Sezonu

Ligin bu sezonunda şampiyon olmayı başaran takım ise Kaiserslautern takımı oldu. Kulüp böylece lig tarihindeki ilk şampiyonluğunu kazandı. Ligin bu sezonunda elde ettikleri 19 galibiyet, 10 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 48 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdiler ve şampiyonluklarını ilan ettiler. Bayern Münih ise kazandığı 45 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Bayern Münih takımından Rolan Wohlfarth ise attığı 21 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih takımı 74 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Hertha Berlin ise 84 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Bu sezonda oynanan 306 maçta toplamda 863 gol atılmıştır.

Şampiyon Olan Takım: Kaiserslautern

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Rolan Wohlfarth  | Attığı Gol Sayısı: 21

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 863

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih  | Atılan Gol Sayısı: 74

En Çok Gol Yiyen Takım: Hertha Berlin  | Yenilen Gol Sayısı: 84

Bundesliga 1991 – 1992 Sezonu

Stuttgart takımı ligin bu sezonunda oldukça iyi bir performans sergiledi ve böylece lig tarihindeki ikinci şampiyonluğunu kazandı.           Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 21 galibiyet, 10 beraberlik ve 7 mağlubiyetle 52 puan kazanarak sezonun şampiyonu oldu. Borussia Dortmund ise elde ettiği 52 puan ile sezonu ikinci sırada bitirdi. Sezonun şampiyonu olan Stuttgart takımından Fritz Walter attığı 22 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Eintracht Frankfurt takımı ise bu sezonda attığı 76 gol ile sezonun en çok gol atan takımı oldu. Sezonun en çok gol yiyen takımı ise 69 gol ile Fortuna Düsseldorf’tur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 968’tir.

Şampiyon Olan Takım: Stuttgart

İkinci Olan Takım: Borussia Dortmund

Gol Kralı: Fritz Walter  | Attığı Gol Sayısı: 22

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 968

En Çok Gol Atan Takım: Eintracht Frankfurt  | Atılan Gol Sayısı: 76

En Çok Gol Yiyen Takım: Fortuna Düsseldorf  | Yenilen Gol Sayısı: 69

Bundesliga 1992 – 1993 Sezonu

Werder Bremen takımı bu sezonda etkileyici bir performans sergiledi ve aradan geçen uzun bir zamanın ardından ligde yeniden şampiyon olmayı başardı. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 19 galibiyet, 10 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 48 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdi ve şampiyonluğunu ilan etti. Bayern Münih ise kazandığı 47 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Ligin bu sezonunda iki gol kralı çıktı. Bayer Leverkusen takımından Ulf Kirsten ve Eintracht Frankfurt takımından Anthony Yeboah attıkları 20’şer gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Ganalı futbolcu Anthony Yeboah bu sezonda gol kralı olmayı başararak Bundesliga tarihinde gol kralı olmayı başaran ikinci yabancı futbolcu oldu. Aynı zamanda bu sezonda attığı 20 gol ile o sezona kadar ligde en çok gol atan yabancı gol kralı olmuştur. Bayern Münih ise attığı 74 gol ile ligin en çok gol atan takımı olurken, Saarbrücken yediği 71 gol ile ligin en çok gol yiyen takımı olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 881’dir.

Şampiyon Olan Takım: Werder Bremen

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Anthony Yeboah – Ulf Kirsten  | Attığı Gol Sayısı: 20

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 881

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih  | Atılan Gol Sayısı: 74

En Çok Gol Yiyen Takım: Saarbrücken  | Yenilen Gol Sayısı: 71

Bundesliga 1993 – 1994 Sezonu

Aradan geçen üç sezonun ardından Bayern Münih yeniden şampiyon olmayı başardı. Böylece ligdeki 12. şampiyonluklarını da elde ettiler. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 17 galibiyet, 10 beraberlik ve 7 mağlubiyetle 44 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başardı. Kaiserslautern takımı ise kazandığı 43 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Ligin bu sezonunda da iki gol kralı çıkmıştır. Eintracht Frankfurt takımından Anthony Yeboah ve Kaiserslautern takımından Stefan Kuntz attıkları 18’şer gol ile sezonun gol kralı olmayı başardılar. Anthony Yeboah ligin bu sezonunda da gol kralı olmayı başararak Bundesliga’da birden fazla gol kralı olmayı başaran ilk yabancı futbolcu oldu. Bayern Münih ligin bu sezonunda da attığı 68 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Wattenscheid ise yediği 70 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 876’dır.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Kaiserslautern

Gol Kralı: Anthony Yeboah – Stefan Kuntz  | Attığı Gol Sayısı: 18

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 876

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih  | Atılan Gol Sayısı: 67

En Çok Gol Yiyen Takım: Wattenscheid  | Yenilen Gol Sayısı: 70

Bundesliga 1994 – 1995 Sezonu

Bundesliga’nın bu sezonunda şampiyon olmayı başaran takım ise Borussia Dortmund takımım oldu. Böylece kulüp, lig tarihindeki ilk şampiyonluğunu elde etti. Borussia Dortmund takımı ligin bu sezonunda elde ettiği 20 galibiyet, 9 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 49 puan kazanarak ligi ilk sırada tamamladı ve şampiyonluğunu ilan etti. Werder Bremen ise 48 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Benzer şekilde bu sezonda da iki gol kralı çıktı. Mönchengladbach takımından Heiko Herrlich ve Werder Bremen takımından Mario Basler attıkları 20’şer gol ile sezonun gol kralı olmayı başardılar. Werder Bremen attığı 70 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Dynamo Dresden yediği 68 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 902’dir.

Şampiyon Olan Takım: Borussia Dortmund

İkinci Olan Takım: Werder Bremen

Gol Kralı: Heiko Herrlich – Mario Basler  | Attığı Gol Sayısı: 20

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 902

En Çok Gol Atan Takım: Werder Bremen  | Atılan Gol Sayısı: 70

En Çok Gol Yiyen Takım: Dynamo Dresden  | Yenilen Gol Sayısı: 68

Bundesliga 1995 – 1996 Sezonu

Bir önceki sezonun da şampiyonu olan Borussia Dortmund bu dönemde muazzam bir performans sergiledi ve bu sezonda da şampiyon olmayı başardı. Tarihindeki ikinci şampiyonluğunu elde eden kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 19 galibiyet, 11 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 68 puan kazanarak ligin şampiyonu oldu. Bayern Münih ise 62 ile puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Stuttgart takımından Fredi Bobic ise attığı 17 gol ile gol kralı olmayı başardı. Şampiyon olmayı başaran Borussia Dortmund attığı 76 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Eintracht Frankfurt yediği 68 gol ile sezonun en çok yiyen takımı olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 815’tir.

Şampiyon Olan Takım: Borussia Dortmund

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Fredi Bobic  | Attığı Gol Sayısı: 17

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 815

En Çok Gol Atan Takım: Borussia Dortmund  | Atılan Gol Sayısı: 76

En Çok Gol Yiyen Takım: Eintracht Frankfurt  | Yenilen Gol Sayısı: 68

Bundesliga 1996 – 1997 Sezonu

Aradan geçen iki sezonun ardından Bayern Münih yeniden şampiyon olmayı başardı. Böylece tarihlerindeki 13. şampiyonluğunu da elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 20 galibiyet, 11 beraberlik ve 3 mağlubiyetle 71 puan kazanarak sezonun şampiyonu oldu. Bayer Leverkusen ise kazandığı 69 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Bayer Leverkusen takımından Ulf Kirsten bu sezonda attığı 22 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Stuttgart ise bu sezonda attığı 78 gol ile sezonun en çok gol atan takımı oluken, St. Pauli takımı ise yediği 69 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 886’dır.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Bayer Leverkusen

Gol Kralı: Ulf Kirsten | Attığı Gol Sayısı: 22

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 886

En Çok Gol Atan Takım: Stuttgart  | Atılan Gol Sayısı: 78

En Çok Gol Yiyen Takım: St. Pauli  | Yenilen Gol Sayısı: 69

Bundesliga 1997 – 1998 Sezonu

Kaiserslautern takımı aradan geçen uzun bir dönemin ardından ligde yeniden şampiyonu olmayı başardı ve böylece lig tarihindeki ikinci şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 19 galibiyet, 11 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 68 puan kazanarak sezonun şampiyonu oldu. Bayern Münih ise 66 puan kazanarak ligi ikinci sırada bitirdi. Bayer Leverkusen takımından Ulf Kirsten attığı 22 gol ile yeniden gol kralı olmayı başardı. Böylece Ulf Kirsten, Bundesliga kariyerindeki üçüncü gol krallığını elde etmiş oldu. Bayern Münih attığı 69 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Köln yediği 64 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 853’tür.

Şampiyon Olan Takım: Kaiserslautern

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Ulf Kirsten | Attığı Gol Sayısı: 22

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 853

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 69

En Çok Gol Yiyen Takım: Köln | Yenilen Gol Sayısı: 64

Bundesliga 1998 – 1999 Sezonu

Bir sezonun ardından Bayern Münih yeniden şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 24 galibiyet, 6 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 78 puan kazanarak sezonun şampiyonu oldu. Bayer Leverkusen ise 68 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Hertha Berlin takımından Michael Preetz attığı 23 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih ise attığı 76 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Mönchengladbach yediği 79 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 866’dır.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Bayer Leverkusen

Gol Kralı: Michael Preetz | Attığı Gol Sayısı: 23

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 866

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 76

En Çok Gol Yiyen Takım: Mönchengladbach | Yenilen Gol Sayısı: 79

Bundesliga 1999 – 2000 Sezonu

Bayern Münih takımı bu sezonda da oldukça başarılı bir performans sergiledi ve yeniden şampiyon olmayı başardı. Ligin bu sezonda elde ettikleri 22 galibiyet, 7 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 73 puan elde ederek sezonun şampiyonu oldular. Bayer Leverkusen ise kazandığı 73 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. TSV 1860 Münih takımından Martin Max attığı 19 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayer Leverkusen attığı 74 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, MSV Duisburg yediği 71 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 885’tir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Bayer Leverkusen

Gol Kralı: Martin Max | Attığı Gol Sayısı: 19

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 885

En Çok Gol Atan Takım: Bayer Leverkusen | Atılan Gol Sayısı: 74

En Çok Gol Yiyen Takım: MSV Duisburg | Yenilen Gol Sayısı: 71

Bundesliga 2000 – 2001 Sezonu

Bayern Münih ligin bu sezonunda da şampiyon olmayı başardı ve böylece tarihindeki 16. şampiyonluğunu da elde etti. Ligin en çok şampiyonluğuna sahip olan takımı bu sezonda elde ettiği 19 galibiyet, 6 beraberlik ve 9 mağlubiyetle 63 puan kazanarak sezonun şampiyonu oldu. Schalke 04 takımı ise bu sezonda kazandığı 62 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Hamburg takımından Sergej Barbarez ve Schalke 04 takımından Ebbe Sand attıkları 22’şer gol ile sezonun gol kralları olmayı başardılar. Schalke 04 attığı 65 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Eintracht Frankfurt, 68 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 897’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Schalke 04

Gol Kralı: Ebbe Sand – Sergej Barbarez  | Attığı Gol Sayısı: 22

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 897

En Çok Gol Atan Takım: Schalke 04 | Atılan Gol Sayısı: 65

En Çok Gol Yiyen Takım: Eintracht Frankfurt | Yenilen Gol Sayısı: 68

Bundesliga 2001 – 2002 Sezonu

 Aradan geçen 5 sezonun ardından Borussia Dortmund yeniden şampiyon olmayı başardı ve böylece lig tarihindeki 3. şampiyonluğunu da ilan etti. Kulüp ligin bu sezonunda elde ettiği 21 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 70 puan elde ederek sezonu ilk sırada tamamladı. Bayer Leverkusen ise aldığı 69 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Borussia Dortmund takımından Marcio Amoroso ve TSV 1860 Münih takımından Martin Max attıkları 18’şer gol ile sezonun gol kralı olmayı başardılar. Bayer Leverkusen attğı 77 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, St. Pauli takımı yediği 70 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 893’tür.

Şampiyon Olan Takım: Borussia Dortmund

İkinci Olan Takım: Bayer Leverkusen

Gol Kralı: Martin Max – Marcio Amoroso  | Attığı Gol Sayısı: 18

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 893

En Çok Gol Atan Takım:  Bayer Leverkusen | Atılan Gol Sayısı: 77

En Çok Gol Yiyen Takım: St. Pauli | Yenilen Gol Sayısı: 70

Bundesliga 2002 – 2003 Sezonu

Bir sezonluk aranın ardından Bayern Münih yeniden şampiyon oldu ve böylece ligdeki 17. şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 23 galibiyet, 6  beraberlik ve 5 mağlubiyetle 75 puan ile sezonu ilk sırada tamamladı. Stuttgart takımı ise kazandığı 59 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Bayern Münih takımından Giovane Elber ve Bochum takımından Thomas Christiansen attıkları 21’er gol ile sezonun gol kralları olmayı başardılar. Bayern Münih attığı 70 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Energie Cottbus yediği 64 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 821’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Stuttgart

Gol Kralı: Thomas Christiansen – Giovane Elber | Attığı Gol Sayısı: 21

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 821

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 70

En Çok Gol Yiyen Takım: Energie Cottbus | Yenilen Gol Sayısı: 64

Bundesliga 2003 – 2004 Sezonu

Werder Bremen aradan geçen uzun bir zamanın ardından kendini yeniden toparladı ve şampiyon olmayı başardı. Böylece kulüp, lig tarihindeki 4. şampiyonluğunu elde etti. Ligin bu sezonunda elde ettikleri 22 galibiyet, 8 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 74 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdiler ve şampiyonluklarını ilan ettiler. Bayern  Münih ise elde ettiği 68 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Werder Bremen takımından Ailton attığı 28 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Benzer şekilde Werder Bremen attığı 79 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, SC Freiburg takımı yediği 67 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 909’dur.

Şampiyon Olan Takım: Werder Bremen

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Ailton | Attığı Gol Sayısı: 28

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 909

En Çok Gol Atan Takım: Werder Bremen | Atılan Gol Sayısı: 79

En Çok Gol Yiyen Takım: SC Freiburg | Yenilen Gol Sayısı: 67

 Bundesliga 2004 – 2005 Sezonu

Bir sezonluk aranın ardından Bayern Münih yeniden şampiyonluğunu ilan etti. Ligin bu sezonunda kulüp elde ettiği 24 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 77 puan kazanarak şampiyon olmayı başardı. Schalke 04 ise elde ettiği 63 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Nürnberg takımından Marek Mintal attığı 24 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih attığı 75 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, VfL Bochum yediği 68 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 890’dır.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Schalke 04

Gol Kralı: Marek Mintal | Attığı Gol Sayısı: 24

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 890

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 75

En Çok Gol Yiyen Takım: VfL Bochum | Yenilen Gol Sayısı: 68

Bundesliga 2005 – 2006 Sezonu

Ligdeki hakimiyetini bu sezonda sürdürmeyi başaran Bayern Münih yeniden şampiyon olmayı başardı. Bu sezonda ise elde ettikleri 22 galibiyet, 9 beraberlik ve 3 mağlubiyetle 75 puan kazanarak ligi ilk sırada tamamladılar. Werder Bremen takımı ise kazandığı 70 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Werder Bremen takımının yetenekli futbolcusu Miroslav Klose ise attığı 25 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Benzer biçimde ligin bu sezonunda Werder Bremen attığı 79 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Kaiserslautern ve Köln takımları yedikleri 71 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımları oldular. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 861’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Werder Bremen

Gol Kralı: Miroslav Klose | Attığı Gol Sayısı: 25

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 861

En Çok Gol Atan Takım: Werder Bremen | Atılan Gol Sayısı: 79

En Çok Gol Yiyen Takım: Kaiserslautern – Köln | Yenilen Gol Sayısı: 71

Bundesliga 2006 – 2007 Sezonu

Stuttgart takımı aradan geçen uzun bir zamanın ardından yeniden şampiyon olmayı başardı ve ligdeki 3. şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 21 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 mağlubiyetle 70 puan kazanarak sezonu lider konumda bitirdi. Schalke 04 ise kazandığı 68 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. VfL Bochum takımından Theofanis Gekas attığı 20 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Werder Bremen attığı 77 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Alemannia Aachen yediği 70 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 837’dir.

Şampiyon Olan Takım: Stuttgart

İkinci Olan Takım: Schalke 04

Gol Kralı: Theofanis Gekas | Attığı Gol Sayısı: 20

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 837

En Çok Gol Atan Takım: Werder Bremen | Atılan Gol Sayısı: 77

En Çok Gol Yiyen Takım: Alemannia Aachen | Yenilen Gol Sayısı: 70

Bundesliga 2007 – 2008 Sezonu

Aradan geçen bir sezonun ardından Bayern Münih yeniden şampiyon oldu ve böylece lig tarihindeki 20. şampiyonluğunu kazandı. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 22 galibiyet, 10 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 76 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdi. Werder Bremen ise elde ettiği 66 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Bayern Münih takımının İtalyan futbolcusu Luca Toni, attığı 24 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Werder Bremen ligin bu sezonunda attığı 75 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Borussia Dortmund 62 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 860’tır.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Werder Bremen

Gol Kralı: Luca Toni | Attığı Gol Sayısı: 24

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 860

En Çok Gol Atan Takım: Werder Bremen | Atılan Gol Sayısı: 75

En Çok Gol Yiyen Takım: Borussia Dortmund | Yenilen Gol Sayısı: 62 

Bundesliga 2008 – 2009 Sezonu

Ligin oynanan 46. sezonunda beklenmedik bir olay meydana geldi ve Wolfsburg takımı şampiyon olmayı başardı. Böylece kulüp, Bundesliga tarihindeki ilk şampiyonluğunu elde etti. Bu sezonda elde ettikleri 21 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyetle 69 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başardılar. Bayern Münih ise 67 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Şampiyon takımın kadrosundan Brezilyalı futbolcu Grafite ise attığı 28 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Benzer şekilde Wolfsburg takımı attığı 80 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Hannover 96 yediği 69 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan gol sayısı ise 894’tür.

Şampiyon Olan Takım: Wolfsburg

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Grafite | Attığı Gol Sayısı: 28

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 894

En Çok Gol Atan Takım: Wolfsburg | Atılan Gol Sayısı: 80

En Çok Gol Yiyen Takım: Hannover 96 | Yenilen Gol Sayısı: 69

Bundesliga 2009 – 2010 Sezonu

Ligde adeta hakimiyetini ilan eden Bayern Münih takımı ligin bu sezonunda da şampiyon olan takım oldu. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 20 galibiyet, 10 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 70 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdi. Schalke 04 ise elde ettiği 65 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Wolfsburg takımından Edin Dzeko attığı 22 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih attığı 72 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Hannover 96, yediği 67 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan gol sayısı ise 866’dır.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Schalke 04

Gol Kralı: Edin Dzeko | Attığı Gol Sayısı: 22

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 866

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 72

En Çok Gol Yiyen Takım: Hannover 96 | Yenilen Gol Sayısı: 67

Bundesliga 2010 – 2011 Sezonu

Bu döneme damgasını vurmayı başaran Borussia Dortmund takımı ligin bu sezonunda yeniden şampiyon olmayı başardı ve Bundesliga tarihindeki 4. şampiyonluğunu ilan etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 23 galibiyet, 6 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 75 puan kazanarak şampiyon olmayı başardı. Bayer Leverkusen ise elde ettiği 68 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Bayern Münih takımının yetenekli futbolcusu Mario Gomez ligin bu sezonunda attığı 28 gol ile gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih attığı 81 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, St. Pauli yediği 68 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 894’tür.

Şampiyon Olan Takım: Borussia Dortmund

İkinci Olan Takım: Bayer Leverkusen

Gol Kralı: Mario Gomez | Attığı Gol Sayısı: 28

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 894

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 81

En Çok Gol Yiyen Takım: St. Pauli | Yenilen Gol Sayısı: 68 

Bundesliga 2011 – 2012 Sezonu

Sergilediği muazzam performans ile Borussia Dortmund bu sezonda da şampiyon olmayı başardı. Böylece kulüp lig tarihindeki 5. şampiyonluğunu elde etti ve Bundesliga’da en çok şampiyonluk yaşayan ikinci takım oldu. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 25 galibiyet, 6 beraberlik ve 3 mağlubiyetle 81 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdi ve sezonun şampiyonu olmayı başardı. Schalke 04’ün yetenekli futbolcusu Klaas-Jan Huntelaar attığı 29 gol ile sezonun gol kralı oldu. Borussia Dortmund attığı 80 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Köln yediği 75 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 875’tir.

Şampiyon Olan Takım: Borussia Dortmund

İkinci Olan Takım: Bayern Münih

Gol Kralı: Klaas-Jan Huntelaar | Attığı Gol Sayısı: 29

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 875

En Çok Gol Atan Takım: Borussia Dortmund | Atılan Gol Sayısı: 80

En Çok Gol Yiyen Takım: Köln | Yenilen Gol Sayısı: 75

Bundesliga 2012 – 2013 Sezonu

Bayern Münih aradan geçen iki sezonun ardından lig tahtını yeniden ele geçirdi ve şampiyon olmayı başardı. Ligin bu sezonunda elde ettikleri 29 galibiyet, 4 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 91 puan kazanarak ligi ilk sırada tamamladılar ve şampiyonluklarını ilan ettiler. Borussia Dortmund ise elde ettiği 66 puan ile ligi ikinci sırada tamamladı. Bayer Leverkusen takımından Stefan Kiessling attığı 25 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih attığı 98 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, 1899 Hoffenheim yediği 67 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 898’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Borussia Dortmund

Gol Kralı: Stefan Kiessling | Attığı Gol Sayısı: 25

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 898

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 98

En Çok Gol Yiyen Takım: 1899 Hoffenheim | Yenilen Gol Sayısı: 67

Bundesliga 2013 – 2014 Sezonu

Bu dönemde Bayern Münih takımı kurduğu güçlü kadroyla ligdeki hakimiyetini güçlendirdi ve yeniden şampiyon olmayı başardı. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 29 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 90 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdi. Borussia Dortmund kazandığı 71 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Bayern Münih takımından Robert Lewandowski attığı 20 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Benzer şekilde Bayern Münih ligin bu sezonunda attığı 94 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Hamburg yediği 75 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 967’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Borussia Dortmund

Gol Kralı: Robert Lewandowski | Attığı Gol Sayısı: 20

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 967

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 94

En Çok Gol Yiyen Takım: Hamburg | Yenilen Gol Sayısı: 75

Bundesliga 2014 – 2015 Sezonu

Bu sezonda da şampiyon olmayı başaran takım Bayern Münih oldu. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 25 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 79 puan elde ederek ligi ilk sırada bitirdi ve şampiyon olmayı başardı. Wolfsburg ise kazandığı 69 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Eintracht Frankfurt takımından Alexander Meier attığı 19 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih takımı attığı 80 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, SC Paderborn 07, yediği 65 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Bu sezonda atılan toplam gol sayısı ise 843’dür.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Wolfsburg

Gol Kralı: Alexander Meier | Attığı Gol Sayısı: 19

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 843

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 80

En Çok Gol Yiyen Takım: SC Paderborn 07 | Yenilen Gol Sayısı: 65

Bundesliga 2015 – 2016 Sezonu

Bayern Münih ligin bu sezonunda şampiyon olarak, lig tarihindeki 25. şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 28 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 88 puan kazanarak ligi ilk sırada tamamladı ve şampiyonluğunu ilan etti. Borussia Dortmund ise kazandığı 78 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Robert Lewandowski ligin bu sezonunda attığı 30 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Borussia Dortmund ligin bu sezonunda attığı 82 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Stuttgart yediği 75 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı olmuştur. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 866’dır.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Borussia Dortmund

Gol Kralı: Robert Lewandowski | Attığı Gol Sayısı: 30

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 866

En Çok Gol Atan Takım: Borussia Dortmund | Atılan Gol Sayısı: 82

En Çok Gol Yiyen Takım: Stuttgart | Yenilen Gol Sayısı: 75 

Bundesliga 2016 – 2017 Sezonu

Bayern Münih artık ligdeki şampiyonluk hakimiyetini tam anlamı ile sağladı ve bu sezonda da şampiyon olmayı başardı. Ligin bu sezonunda elde ettikleri 25 galibiyet, 7 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 82 puan kazanarak sezonun şampiyonu oldular. RB Leipzig ise kazandığı 67 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Borussia Dortmund takımından Pierre-Emerick Aubameyang attığı 31 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih attığı 89 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Werder Bremen yediği 64 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 877’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: RB Leipzig

Gol Kralı: Pierre-Emerick Aubameyang | Attığı Gol Sayısı: 31

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 877

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 89

En Çok Gol Yiyen Takım: Werder Bremen | Yenilen Gol Sayısı: 64 

Bundesliga 2017 – 2018 Sezonu

Yeniden şampiyonluğunu ilan eden Bayern Münih, böylece Bundesliga tarihindeki 27. şampiyonluğunu elde etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 27 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 84 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başardı. Schalke 04 ise kazandığı 63 puan ile ligi ikinci sırada tamamlayan takım oldu. Robert Lewandowski bir sezon aranın ardından attığı 29 gol ile sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih attığı 92 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Köln yediği 70 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 855’tir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Schalke 04

Gol Kralı: Robert Lewandowski | Attığı Gol Sayısı: 29

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 855

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 92

En Çok Gol Yiyen Takım: Köln | Yenilen Gol Sayısı: 70

Bundesliga 2018 – 2019 Sezonu

Ligin bu sezonunda Bayern Münih takımı şampiyon olmayı başardı. Kulüp ligin bu sezonunda elde ettiği 24 galibiyet, 6 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 78 puan kazanarak ligi ilk sırada bitirdi ve şampiyonluğunu ilan etti. Borussia Dortmund ise kazandığı 76 puan ile ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Robert Lewandowski ligin bu sezonuda attığı 22 gol ile yeniden gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih attığı 88 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, FC Augsburg ve Hannover 96 yedikleri 71 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımları oldular. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 973’dür.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: Borussia Dortmund

Gol Kralı: Robert Lewandowski | Attığı Gol Sayısı: 22

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 973

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 88

En Çok Gol Yiyen Takım: Hannover 96 – FC Augsburg | Yenilen Gol Sayısı: 71

Bundesliga 2019 – 2020 Sezonu

Kurmuş olduğu güçlü kadro ve Robert Lewandowski gibi yetenekli bir futbolcuyu bünyesinde barındırması sayesinde Bayern Münih yeniden şampiyonluğunu ilan etti. Kulüp, ligin bu sezonunda elde ettiği 26 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 82 puan kazanarak sezonun şampiyonu olmayı başardı. Borussia Dortmund takımı ise kazandığı 69 puan ile bu sezonda da ligi ikinci sırada bitiren takım oldu. Robert Lewandowski ligin bu sezonunda 34 gol ile yeniden sezonun gol kralı olmayı başardı. Bayern Münih ise ligin bu sezonunda attığı 100 gol ile sezonun en çok gol atan takımı oldu. Ayrıca kulüp böylece Bundesliga’da bir sezonda en çok gol atan takım olmayı da başardı. Werder Bremen ve Köln takımları yedikleri 69 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımları oldular. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 982’dir.

Bundesliga 2020 – 2021 Sezonu

Ligin günümüz itibariyle oynanmış olan son sezonunda şampiyon olmayı başaran takım yine Bayern Münih oldu. Böylece kulüp lig tarihindeki 30. şampiyonluğunu kazandı. Bu sezonda elde ettikleri 24 galibiyet, 6 beraberlik ve 4 mağlubiyetle 78 puan kazanarak ligi ilk sırada tamamladılar ve şampiyonluklarını ilan ettiler. RB Leipzig ise elde ettiği 65 puan ile ligi ikinci sırada bitirdi. Bayern Münih’in yetenekli futbolcusu Robert Lewandowski, ligin bu sezonunda muazzam bir performans sergiledi 41 gol atarak sezonun gol kralı oldu. Böylece ünlü futbolcu attığı 41 gol ile Bundesliga’da bir sezonda en çok gol atan futbolcu unvanına sahip oldu. Bu unvan daha önce bir sezonda 40 gol atan efsane futbolcu Gerd Müller’e aitti. Efsane futbolcu bu 40 golü ise 1971 – 1972 sezonunda atmıştı. O günden bu yana kırılamayan rekoru kırmayı başaran isim ise Robert Lewandowski oldu. Bayern Münih attığı 99 gol ile sezonun en çok gol atan takımı olurken, Schalke 04 yediği 86 gol ile sezonun en çok gol yiyen takımı oldu. Ligin bu sezonunda atılan toplam gol sayısı ise 928’dir.

Şampiyon Olan Takım: Bayern Münih

İkinci Olan Takım: RB Leipzig

Gol Kralı: Robert Lewandowski | Attığı Gol Sayısı: 41

Bu Sezonda Atılan Toplam Gol Sayısı: 928

En Çok Gol Atan Takım: Bayern Münih | Atılan Gol Sayısı: 99

En Çok Gol Yiyen Takım: Schalke 04 | Yenilen Gol Sayısı: 86

Bundesliga 2021 – 2022 Sezonu

Günümüz itibariyle ligin bu sezonu hala oynanmaya devam ediyor. İlerleyen dönemlerde lig resmi olarak bittikten sonra bu sezon hakkındaki bilgileri de sizler için güncelleyeceğiz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir