Cristiano Ronaldo Hakkında Bilinmeyenler

Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo yani namı diğer CR7 hiç şüphesiz futbol tarihinin en oyuncularından bir tanesi. Kendine has oyun stili, çalımları, hızı, duruşu ve saha içindeki azmi ile futbol dünyasına gelen nadir yeteneklerden birisidir. Kendi jenerasyonu içinde Lionel Messi ile birlikte en iyisi olarak kabul edilir. Globe Soccer Awards ise onu son yüz yılın en iyi futbolcusu seçmiştir.

cristiano ronaldo

Ünlü futbolcu kariyeri boyunca onlar rekora imza attı ve yüzlerce ödül kazandı. Kazanmış olduğu her ödülü de sonuna kadar hak eden bir futbolcudur. Dünya çapında büyük bir hayran kitlesi bulunan oyuncu gerçekten de saf yeteneklerden bir tanesi. Sizler için bu efsane futbolcu hakkında bilinmeyenleri derledik.

Ronaldo’nun Asıl İsmi

Pek çok kişi onu genellikle Cristiano Ronaldo ya da CR7 olarak biliyor. Ancak aslında Portekizli futbolcunun çok daha uzun bir adı bulunuyor. Asıl ismi ise Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro’dur. Bu isim aslında eski ABD’de başkanı olan Ronald Regan’dan gelmektedir. Çünkü babası bu başkanı oldukça beğeniyor ve takdir ediyordu. O yüzden de oğluna buradan esinlenerek bir isim koydı.

Ailesi ve Doğumu

Başarılı futbolcu 5 Şubat 1985 tarihinde dünyaya geldi. Babası bir bahçıvandır. Söylenenlere göre babası çok fazla içki tüketen biridir. Annesi temizlikçi ve aşçı olarak çalışıyordu. Ailesinin geçimini sağlamak için de oldukça fazla çalışması gerekiyordu.

Dövme Yaptırmayan Ronaldo

Günümüzde vücuduna dövme yaptıran pek çok futbolcu bulunuyor. Elbette ki bu hepsinin kişisel tercihi ve kimsenin de bu konu hakkında eleştirme gibi bir hakkı bulunmuyor. Fakat CR7 dövme yaptırmayan futbolculardan bir tanesi ve bunun da oldukça anlamlı bir sebebi var. Çünkü kendisi düzenli olarak kan bağışında bulunan birisi. Daha temiz ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyor. Ayrıca dövme yaptırdıktan 4 ay sonra da kan bağışı yapılmama şartı koşuluyor. Bunun yanında ünlü futbolcu ortağı olan Carlos Martins’in oğlu için kemik iliğini de bağışlamıştır.

Üniversite Eğitimi

Ünlü futbolcu üniversite eğitimine önem veriyor ve bilindiği kadarıyla da Kanada’da bir üniversitede eğitim görmektedir. Okanagan British Columbia Üniversitesi’nde yer alan son sınıf sosyoloji öğrencileri de onun hayatını incelemektedir.

Disiplin ve Azim

CR7’nin vücut olarak oldukça iyi bir fiziksel yapıya sahip olduğu biliniyor. Hem uzmanlar hem de hayranlar onun fiziksel yapısı hakkında övgüler yağdırıyor. Ünlü futbolcunun bu formunun sıkı bir çalışmaya ve disipline borçlu olduğu biliniyor. Her gün düzenli olarak da egzersiz yapıyor.

FIFA Onur Ödülü

Ronaldo’nun dünya çapında tanınmasındaki önemli anlardan biri 2008 Ballon d’Or’u kazanmasıdır. Kendisi bu ödüle layık görüldü ve sonuç olarak dünya çapında çok daha fazla tanınır bir futbolcu haline geldi.

Müze

Ünlü futbolcunun CR7 Müzesi bulunmaktadır. Ünlü futbolcunun hayatı, kariyeri, kupaları ve kazanmış ödüllere adanmış bir müzesi bulunmaktadır. Yaşarken müzesi açılan nadir futbolculardan bir tanesidir. 

Reklamlar

Ünlü futbolcu ile çalışmak isteyen dünya üzerinde pek çok firma bulunuyor. Elbette ki kendisinin bunları tümüyle çalışması pek mümkün değil. Ancak kendisi pek çok firma ile çalışıyor ve bunlardan da oldukça yüksek miktarlarda gelir elde ediyor. Bu firmalar arasında Nike, KFC, Fly Emirates ve Herbalife gibi daha pek çok firma yer alıyor. Başarılı futbolcu bir dönem Türk Telekom’la da bir reklam filmi çekmişti.

En Çok Kazanan Futbolcu

2014 senesine CR7 dünyanın en yüksek ücrete sahip olan futbolcuları arasında ilk sırada yer alıyordu. O dönemde kazancı senelik olarak 73 Milyon Dolar’dı. Bu sayı 2017 yılında ise 93 Milyon Dolar’dı.

Yardımlar

Ünlü futbolcu bazı davranışlarından dolayı oldukça büyük eleştirilere maruz kalabiliyor. Kendisinin ne kadar egoist olduğuna dair de söylem mevcut. Ancak genelde bunların hepsi lafta kalıyor. Çünkü ünlü futbolcu aslında oldukça yardımsever bir kişi. Kendisi pek çok vakfa bağışta bulunuyor. Kendisi daha öncesinde de Gazze’de bulunan çocuklar için bağış yapmıştı.

Kalp Çarpıntısı

Ronaldo henüz ergenlik dönemlerindeyken kendisine kalp çarpıntısı teşhisi konmuştu. Bu durum onun hayatı boyunca futbol oynamasına engel olabilirdi. Ancak neyse ki bu tedavi edildi ve iyileşerek yeniden yeşil sahalara dönüş yaptı.

Ronaldo ve İnanılmaz Zıplama Gücü

Ronaldo gerçekten oldukça esnek ve atletik bir futbolcu. Bu konuda kendisi oldukça fazla çalışıyor ve emek veriyor. Ancak bu konuda en çok dikkat çeken şey ise zıplama gücü. Eğer bir CR7 hayranıysanız onun inanılmaz bir şekilde yükseldiği videoları biliyorsunuz demektir. Gerçekten de kendisinin normal insanların üstünde bir zıplama yeteneği olduğunu söylemek mümkündür.

Topa Vuruş Gücü

Zıplama gücüne ek olarak kendisinin topa vuruş gücü de gerçekten yüksektir. Kendisi topa o kadar sert vurmaktadır ki bazı taraftarların onun şutundan ötürü yaralandığına dair raporlar bulunmaktadır. Bu yaralanmalar arasında kırılmış olan burunlardan kırılan bileklere kadar pek çok vaka bulunmaktadır. Yakın bir yerden bu efsane futbolcuyu izlemek zevkli olsa da aslında biraz uzaktan izlemek daha iyi bir seçenek olabilir.

7 Numara

CR7 artık bir simge haline geldi. 7 rakamı artık kendisiyle özdeşlemiş durumda. Bu formayı yakın zaman içinde pek bırakacak gibi görünmüyor. Manchester United’da oynadığı sırada 28 numaralı formayı giyiyordu. Fakat Alex Ferguson onun 7 numarayı giymesi konusunda ısrarcı oldu.

Ronaldo’nun Annesi ve Madrid Arasındaki İlişki

Ünlü futbolcunun annesi olan Maria tam anlamı ile bir Madrid aşığıdır. Real Madrid’den teklif geldiğinde kabul etmesinde bunun etkisinin oldukça büyük olduğu düşünülmektedir.

İlginç Rekor

Ronaldo’nun pek çok rekoru kırdığı sözüne artık alıştık. Bu rekorlar arasında ise ilginç bir tanesi yer alıyor. Kendisi Real Madrid’e transfer olduğunda onu statta tam 80.000 taraftar karşıladı. Bu sayının rekoru daha öncesinde 1984 yılında 75.000 taraftarın karşılaşması ile Maradona’ya aitti. Böylece bunun ünlü futbolcu bu unvanı Maradona’nın elinden almış oldu.

Baba Ronaldo

Ünlü oyuncu sahanın dışında aslında oldukça iyi bir baba figürü olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle çocuklarına karşı çok büyük bir ilgisi bulunuyor. Bilinen en büyük oğlu Cristiano Ronaldo Jr. ile olan ilişkisi ise medyanın çok fazla ilgisini çekiyor. Bu oğlunun annesinin kimliğini tam olarak bilinmese de bu kişinin bir garson olduğu düşünülüyor. Cristiano Ronaldo’nun da ödemiş olduğu belirli bir ücret karşılığında bu kişinin sessizliğini satın aldığına dair iddialar ortaya atılmıştır. Şu anda da bu garson kadının bu anlaşmaya rağmen çocuğunu görmek istediğine dair söylentiler de konuşulmaktadır.

Tüm bu iddiaların dışında Ronaldo çocuklarına çok önem veren ve onların daha iyi bir geleceğe sahip olması için uğraş veren bir baba. Oğlu Cristiano Ronaldo Jr. da şu an için onun izinden gidiyor gibi görünüyor. O da şu anda futbolla ilgileniyor ve hayatıyla ilgili gelişmeleri de sosyal medya hesabından sevenleriyle paylaşıyor. Oğlu şimdiden medya tarafından yakın takibe alınmış durumda.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir