Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Futbol Kulübü Siteleri

Günümüzde artık elimizdeki teknoloji ile dünyanın en çok ziyaret edilen futbol kulüplerinin hangileri olduğunu ve ne kadar sayıda ziyaretçi çektiklerin biliyoruz. Bu elbette ki bir kulübün hangisinin en iyisi olduğunu göstermiyor.

futbol

Ancak sizler ile bu kulüpler arasında en çok ziyaret edilenlerin hangileri olduğunu paylaşacağız. Üstelik bu siteler arasında Türkiye’den bir futbol kulübü de bulunuyor. İşte dünyanın en çok ziyaret edilen futbol kulübü siteleri.

Manchester United

 Aylık 8,6 milyon ziyaret ile Manchester United dünyanın en çok ziyaret edilen futbol kulübüdür. Sitenin kendine has bir tasarımı var ve kulüpte yaşanan bazı gelişmeler ile her ay ziyaret eden kişi sayısında da artış yaşanmaya devam ediyor.

Web sitesi: https://www.manutd.com/

Arsenal

Listenin ikinci sırasında da yine bir İngiliz kulübü yer alıyor. Aylık 8,5 milyon ziyaretçi ile Arsenal dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü kulübüdür. İyi internet sitesine sahip olan kulüp aynı zamanda site içinde haberler, podcast ve daha pek çok bilgiyi de taraftarlarıyla paylaşıyor.

Web sitesi: https://www.arsenal.com/

Liverpool

İngiliz kulüpleri görüldüğü kadarıyla dünyanın en çok ziyaret edilen futbol siteleri arasında yer alıyor. Aylık 7,7 milyon ziyaretçi ile Liverpool dünyanın en çok ziyaret edilen futbol kulübüdür. Site içinde taraftarlar için özenle hazırlanmış olan pek çok bilgi yer alıyor.

Web sitesi: https://www.liverpoolfc.com/welcome-to-liverpool-fc

Real Madrid

Listenin dördüncü sırasında bir İspanyol takımı olan Real Madrid yer alıyor. Aylık 7,2 milyon kişi bu siteyi ziyaret ediyor ve site içinde bolca vakit geçiriyor. Günümüzde Real Madrid’in dünya çapında da pek çok hayranı olduğu biliniyor.

Web sitesi: https://www.realmadrid.com

 Barcelona

Aylık 6,3 milyon ziyaretçi ile Barcelona ise listenin beşinci sırasında yer alıyor. İki ezele rakibin bu konuda yan yana gelmesi de oldukça ilginç bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Barcelona bünyesinde barındırdığı dünya yıldızları ile dünyanın dört bir yanında ziyaretçi alıyor.

Web sitesi: https://www.fcbarcelona.com

 Fenerbahçe

Listenin altıncı sırasında ise aylık 3,3 milyon ziyaret ile bir Türk kulübü yer alıyor. Bu kulüp ise Fenerbahçe’dir. Sarı lacivertli ekip özellikle site konusuna oldukça büyük bir ilgi göstermiş ve bu da pek çok taraftarın ziyaret etmesine olanak sağlamıştır. Fenerbahçe’nin Youtube kanalının da oldukça aktif bir şekilde hizmet verdiğini biliyoruz.

Web sitesi: https://www.fenerbahce.org/

Chelsea

Aylık 3,2 milyon ziyaret ile listenin yedinci sırasında yer alan Chelsea liste içinde yer alan dördüncü kulüp olarak dikkat çekiyor. İngilizlerin futbola ne kadar düşkün olduklarını biliyoruz. Bu ilgilerini de kulüplerin sitelerini ziyaret ederek oldukça net bir şekilde gösteriyorlar.

Web sitesi: https://www.chelseafc.com/en

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir