Jose Mourinho Hakkında İlginç Bilgiler

Ünlü teknik adam oldukça kendine has bir karaktere sahip. Bunun yanı sıra oldukça iyi bir kariyere sahip olan Jose Mourinho pek çok takım ile çalıştı. Çalıştığı neredeyse her takımda da çok önemli başarılara imza attı.

jose mourinho

Başarılı teknik adam bazı eleştirilere maruz kalmış olsa da elde ettiği başarılar ile bunları bastırmayı başardı. Genel olarak kendine has sert ve kararlı tavırları ile tanınmaktadır. Sizler için bu teknik adam hakkındaki ilginç bilgileri derledik.

Rolling Stone’a Kapak Olması

Bilindiği üzere Rolling Stone dünya çapında bir dergi. İspanya’daki Rolling Stone baskısında yılın Rock starı olarak seçilmiş ve derginin kapağında yer almıştı. Bunun yanı sıra İngiltere, Portekiz ve İtalya gibi takımlarda Yılın Teknik Direktörü ödülünü kazanmayı başardı. Ayrıca 2010 yılında ilk kez FIFA tarafından Yılın Teknik Direktörü ödülü verilmiştir.

Kendisiyle Alakalı Kitabı Engellemeye Çalışması

Ünlü teknik adam hakkında Portekizli bir gazetici onun resmi biyografisi olarak bir kitap yayınladı. Her ne kadar Jose Mourinho bu kitabın çıkmasını engellemeye çalışsa da başarılı olamadı ve kitap yayınlanarak en çok satanlar arasına girdi. Bu kitap Portekiz’de en çok satanlar arasında yer almaktadır.

6 Dil Bilmesi

Kendisi oldukça başarılı bir eğitim geçmişine sahip. Kendisi o kadar çok dil bilmektedir ki bu yüzden çevirmen lakabı bile takılmıştır. Ancak bu lakabı kullanmayı istememiştir. Bilindiği kadarıyla ünlü teknik adam Portekizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyance ve Katalanca bilmektedir.

İşletme Okulundan Ayrılması

Annesi onun futbolcu olarak başarılı olamayacağını ve bu yüzden de onun bir iş adamı olmasını istiyordu. Henüz 23 yaşında iken onu işletme bölümüne yazdırdı.

 Fakat kendisi henüz ilk günden bundan vazgeçmiş ve futbola yönelmiştir. Kendisi annesi ile tartışmalı bir ilişkisi olduğunu da ifade etmiştir.

Beden Eğitimi Öğretmeni Olarak Çalışması

Kendisi teknik direktör olmadan önce beden eğitimi öğretmeni olarak çalışmıştır. Bir süre boyunca bu şekilde çalıştıktan sonra teknik direktörlük hayali ile kulüplerde çalışmaya başladı.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir