Edinson Cavani Hakkında İlginç Bilgiler

Edison Cavani pek çok açıdan oldukça yetenekli bir futbolcu. Kendine has tarzı ve hırsı ile dünya çapında büyük bir ilgi görmeye başladı. Dikkate alınması gereken futbolculardan biridir

edison cavani

Sizler için bu futbolcu hakkındaki ilginç bilgileri derledik.

Ailecek Futbolcu

Abisi Walter Guglielmone da bir futbolcudur. Kendisinde 9 yaş büyüktür ve ülkesinde ve kulüplerde toplamda 310 maça çıkmış ve 109 gol atmayı başarmıştır. Yine kendisinden 10 yaş büyük olan Christian isimli bir abisi de bulunmaktadır. Kısacası ailecek futbolcu olan kardeşler bir ara gelmişler.

Lakabı: El Matador

Ünlü forvete boğa güreşçisi anlamına gelmekte olan El Matador lakabını taktılar. Bunun sebebi ise bir boğayı bir devirebilecek türden bir futbolcu olmasıdır.

Dini Görüşü

Ünlü futbolcu kendini ciddi bir şekilde adamış olan evanjelik Hıristiyandır. Ömrü boyunca Katolik Kilisesi ile bağlantılıydı. Yapmış olduğu konuşmalarda da bunu net bir şekilde belirterek, Mesih için sporcu olduğunu, onu yüceltmek için uğraştığını ve kendisine oynama yeteneği verdiği için de teşekkür ettiğini belirtiyordu.

Kariyerine  Başlaması

Cavani, Danubio takımının formasını iki sene giydikten sonra 2007 senesinde Palermo’ya transfer oldu. Burada dört sezon boyunca 109 maçta ve 34 gol atmayı başarmıştır.

Fransa Futbol Tarihinin En Pahalı Transferi

2013 yılında ünlü futbolcu 64 Milyon Euro gibi bir para karşılığında Paris Saint-Germain’e transfer oldu. Bu transfer Fransa futbol tarihinde yapılmış olan en pahalı transferdi.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir