Gabriel Jesus Hakkında Bilinmeyenler

Son dönemin en dikkat çeken Brezilyalı futbolcuları arasında yer alan Gabriel Jesus kendine has futbolu ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Şu anda 24 yaşında olan futbolcu Manchester City takımının formasını giyiyor.

gabriel jesus

2017 yılından beri bu takımda kariyerine devam eden oyuncu performansları ile pek çok kulübün de ilgisini çekmeyi başarıyor. Sizler için bu futbolcu hakkındaki bilinmeyenleri derledik.

Smoothie ve Gabriel Jesus

1997 doğumlu olan futbolcu Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde dünyaya geldi. Burada fakir bir ailenin çocuğu olarak gecekondu mahallerinde çocukluğunu geçirdi. Ünlü futbolcu her maçtan önce annesi ve onun büyük bir hayranı olan Vera Lucia ile konuşmalar yapıyor. Ayrıca onun için smoothie tarifi vermeyi de ihmal etmiyorlar.

Disiplin

Gabriel Jesus da oldukça disiplinli ve sıkı çalışan futbolcular arasında yer alıyor. Onunla çalışmış olan antrenörleri de bu durumları doğruluyorlar. Ünlü futbolcunun çalışılması oldukça kolay futbolculardan olduğunu ve diğerlerinden farklı olarak antrenmana tamamen kendini verdiklerini ifade ediyorlar.

Sokak Futbolu

Brezilya’daki pek çok genç gibi o da futbolu sokaklardan öğrenerek şu anki konumuna geldi. Kendisi ilk olarak amatör bir kulüpte oynadı ve sonrasında da Palmerias’ın genç takımına katıldı.

Golcü

Ünlü futbolcu ülkesinde kulübünün ilk senesinde oynamış olduğu 48 maçta 54 gol atmayı başardı. 17 yaş altı şampiyonada ise 22 maçta 37 gol atmayı başarmış ve pek çok kişinin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır.

Ülkesindeki Başarısı

Ünlü futbolcu artık kendini gösterme fırsatı elde ettiğinde ülkesinde de büyük bir coşku ile karşılandı. Kendisi sahip olduğu yetenekleri ile pek çok Brezilyalı futbol efsanesinin de dikkatini çekmeye başardı. Genç yaşına rağmen ne kadar yetenekli olduğunu insanlara kanıtladı. İlerleyen dönemlerde hem ülkesinde hem de dünyada çok daha fazla konuşulacak futbolculardan biri olacak gibi görünüyor. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ünlü futbolcu aynı azimle devam ederse adını futbol efsaneleri arasına yazdırabilir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir