Javier Hernandez Hayatı

Başarılı futbolcu Javier Hernandez, 1988 yılında Meksika’da dünyaya geldi. 2019 yılında Sarah Kohan ile dünya evine giren futbolcunun Noah isminde de bir çocuğu bulunmaktadır.

javier hernandez

Annesi Silvia Balcazar, babası ise Javier Hernandex Gutirrez’dir. Profesyonel futbol hayatına ise 2006 yılında CD Guadalajara takımı ile başlamıştır. 2006 yılında Apertura Turnuvası’na katıldı ve bu turnuvada gol atmayı başardı. Takımının Interliga’yı kazanmayı olduğu turnuvada ise 11 gol atmayı başardı.

Manchester United Kariyeri

Önceki takımında iki sene boyunca oldukça iyi bir performans sergiledikten sonra 2010 yılında İngiliz kulübüne transfer oldu. Takıma transfer olduktan sonra yapılan ilk hazırlık maçlarında çok iyi bir performans sergiledi. Bu takımda resmi maçlardaki ilk golünü ise Chelsea’ye karşı attı.

Başarılı futbolcu Premier Lig tarihinin en başarılı Meksikalı futbolcularından biri olmayı başarmıştır. 2011 yılında maçın başlamasının ardından 35 saniye sonra gol attı ve lig tarihinin en hızlı golünü de atmış oldu. Aynı sezonu 20 gol ile kapatmış ve yılın en iyi oyuncusu seçilmeyi de başarmıştır. İkinci sezonun başlarında ise bazı nörolojik sağlık problemlerinden dolayı hastanede kaldı. Aynı sene içinde sözleşmesi ile beş yıllığına yenilenmiştir.

Real Madrid Kariyeri

2014 yılında başarılı futbolcu Real Madrid tararafından satın alma opsiyonu ile birlikte kiralandı. Bu takımdaki ilk golünü ise Deportivo’ya karşı atmıştır. Sezon boyunca 31 maça çıkmış ve 9 gol atmayı başarmıştır. Aynı zamanda da 5 asist yaparak sezonu tamamladı.

Bayer Leverkusen Kariyeri

2015 yılında başarılı futbolcu Alman ekibine transfer oldu. Aynı sene ilk maçına SV Darmstadt takımına karşı çıktı.

Meksika Milli Takımı Kariyeri

Milli takıma ilk olarak 2009 yılında çağrılmıştır. İlk milli takım maçına ise Kolombiya’ya karşı çıkmıştır. Meksika takımındaki ilk golünü ise 2010 yılında atmıştır. 2010 Dünya Kupası’nın kadrosuna da çağrılmıştır.

West Ham United Kariyeri

2017 yılında başarılı futbolcu İngiliz ekibine transfer oldu. Bu transfer için West Ham 15 Milyon Euro ödemiştir. Javier Hernandez bu takımda oldukça iyi bir performans sergiledi ve takıma önemli katkılarda bulundu.

Sevilla Kariyeri

2019 yılında İspanyol ekibi West Ham’a ünlü futbolcu için teklifte bulundu. Bunun üzerine 8 Milyon Euro karşılığında Sevilla’ya transfer oldu. 2022 yılına kadar geçerli olan bu sözleşme ile İspanyol ekibine transfer olmuştur. 2020 yılında ise başarılı futbolcunun Los Angeles Galaxy takımına 12 Milyon Euro karşılığında transfer olduğu açıklanmıştır. 

Javier Hernandez Özel Hayatı

Ünlü futbolcunun ailesinin Meksika milli takımı ile önemli bir ilişkisi bulunmaktadır. Dedesi Tomas Balcazar 1954 Dünya Kupası’nda Meksika adına forma giymiştir. Aynı şekilde babası Javier Hernandez de 1986 Dünya Kupası’nda Meksika adına forma giydi. Kendisi de 2010 yılında Meksika adına Dünya Kupası’nda forma giymişti.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir