Jordi Alba Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Barcelona’da sol bekte oynayan ünlü futbolcu takım içinde pek çok iniş ve çıkışlar yaşamıştır. Pek çok kişi için onun oyun tarzı oldukça şüpheliydi. Ancak o zaman içinde azmi, çabaları ve yetenekleri sayesinde bu şüpheleri haksız çıkarmayı başardı. Böylece bu sayede futbol dünyasındaki önemli futbolculardan biri haline geldi. Bu yazımızda sizlerle Jordi Alba hakkında bilmeniz gerekenler konusuna değineceğiz.

jordi alba

Biraz Futbol sitemizi takip etmeyi unutmayın!

Jordi Alba Hayatı

21 Mart 1989 tarihinde İspanya’da dünyaya gelen ünlü oyuncu henüz çok küçük yaşlarda Barcelona tarafından keşfedildi. Burada takımın gençlik akademisine katıldı ve zaman içinde yeteneklerini geliştirme fırsatı elde etti. Burada yaklaşık olarak 8 sene geçirdi ve sonrasında fiziksel olarak yeterli olmadığı söylendi. O yüzden de kendisi Cornella’ya katılmıştır.

Burada da iki sene geçirmesinin ardından 2007 senesinde 6000 Euro gibi bir para karşılığında Valencia’ya geçiş yaptı. Burada takım içinde çok fazla sakatlık vardı ve bu onun için bir anlamda fırsattı. Böylece sahip olduğu yetenekleri daha fazla gösterme imkanı elde etti.

2010 yılına gelindiğinde artık Valencia’nın vazgeçilmez isimlerinden biri haline gelmişti. Bu dönemde Valencia’nın ligi üçüncü olarak bitirmesinde çok büyük katkıları oldu. Aynı dönemde kendini çok fazla geliştirdi ve tam anlamı ile aranan bir savunmacı haline geldi. Kendisi oldukça etkileyici performanslar sergiledi.

2012 yılında geldiğimizde ise Alba için eski takımı olan Barcelona’ya dönme vakti gelmişti. Sahip olduğu yeteneklerini kanıtladı ve 14 Milyon Euro karşılığında Barcelona’ya transfer oldu. Eski takımı ile beş senelik bir sözleşme imzaladı. Bu takımdaki ilk maçına ise aynı yılı Ağustos ayında çıktı. İlk sezonunda da Real La Liga’da şampiyonluk kazanmayı başardı.

Her geçen gün Jordi Alba kendini ve yeteneklerini geliştirmeye devam ediyordu. Kulübü de bu performansının farkındaydı ve onun beş senelik bir sözleşme daha imzaladı. Barcelona ile Şampiyonlar Ligi, Kral Kupası ve UEFA Süper Kupası kazanmayı başardı.

Jordi Alba yetenekli bir oyuncu olmasının yanı sıra oldukça güçlü, tempolu ve hırslı bir futbolcudur. Barcelona takımında atılan pek çok golde de fazlası ile katkısı bulunmaktadır. Tüm bunlar onu modern futbolda aranılan bir isim haline getirmiştir.

Ünlü futbol İspanya milli takımının U-19 ve U-20 kategorilerinde de top koşturdu. Milli takıma ise 2012 Yaz Olimpiyatları’nda katıldı. Milli takımı ilk çağrılışı ise Avrupa elemelerinde olmuştur. 2011 senesinde Çekya ve İskoçya gibi takımlara karşı mücadele etti.

İspanya milli takımında da önemli başarılara imza attı. Milli takımı için oldukça büyük mücadelelere imza attı.

Jordi Alba Boyu ve Kilosu

Başarılı futbolcu Jordi Alba boyu ve kilosu oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Durum böylece olunca sizler için futbolcu hakında bazı bilgileri derledik.

Boyu: 170 cm

Kilo: 68 kg

Mevki: Sol Bek

Uluslararası Maçları: 78

Uluslararası Maçlarda Attığı Gol Sayısı: 8

Jordi Alba Sevgilisi

Ünlü futbolcunun kız arkadaşı 1989 senesinde dünyaya gelen Romarey Ventura’dır. İkili 2015 senesinde ilişkilerine başladılar ve o günden bu yana da ilişkilerine devam ediyorlar. 2018 yılında ise ikilinin Piero isimli bir çocukları dünyaya geldi. İkili çocuklarının doğduğunu sosyal medya hesaplarından sevenleri ile paylaştılar. Tüm bu gelişmelere rağmen resmi olarak henüz evlenmediği biliniyor. Fakat ikilinin oldukça gizli bir düğün yaptıklarına dair de söylentiler etrafta dolanmaktadır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir