Lionel Messi Hakkında 5 İlginç Gerçek

Messi hiç şüphesiz futbol tarihinin en iyi futbolcularından biri. Kimilerine göre ise futbol tarihinin en iyisidir. Arjantinli futbolcu kariyeri boyunca pek çok rekora ve başarıya imza attı. Sadece futbolcu kişiliğiyle değil aynı zamanda özel hayatıyla da pek çok kişiye örnek oldu. Günümüze kadar çok ciddi bir skandala karışmamıştır. Kendisi iyi bir eş ve iyi bir aile babası olarak görülmektedir.

messi

FIFA’nın vermiş olduğu Altın Top Ödülleri’nin üç tanesine sahip olan futbolcu hayatı boyunca pek çok ödül kazanmayı başardı. Sizler için Messi hakkındaki 5 ilginç gerçeği derledik.

Çocukluk Dönemi

Henüz küçük yaşlarında bazı rahatsızlıklar ile mücadele etti. 10 yaşında iken büyüme hormonu eksikliği yaşıyordu. Eğer o dönemde ilaç kullanmaya başlamasaydı yüksek ihtimalle boyu 140 cm’i geçemeyecekti. Günümüzdeki boyu ise 169 cm’dir. Kendisi bu boy oranına rağmen şu anda Avrupa’daki en kısa boylu futbolcular arasında yer almaktadır. Ancak kendisi sahip olduğu yeteneğin boyla alakalı olmadığını en net şekilde gösteren saf yeteneklerden biri.

Messi’nin İlk Sözleşmesi

Bir menajer iyi bir futbolcu bulduğunda onunla sözleşme yapabilmek için büyük bir çaba içerisine girer. Efsanevi futbolcunun yapmış olduğu ilk sözleşme Barcelona kulübü ile oldu. Fakat bu ilk sözleşme aslında bir peçeteye imzalanmıştır. Kafede Messi’nin babası ve kardeşi ile birlikte otururken garsondan kağıt rica etmişler ve garson kağıt bulamamış. Bunun üzerine de peçeteyi kullanmak zorunda kalmıştır.

Kazanç

Ünlü futbolcu dünyanın en çok kazanan sporcuları arasında yer almaktadır. Bir dönem ünlü futbolcu kulübünden aldığı maaş, sponsorluk ve reklamlar ile birlikte gezegenin en çok kazanan sporcusu olmayı başarmıştır. Gerçek anlamda senelik olarak yüksek miktarlarda paralar kazanan futbolcular arasında yer almaktadır.

Messi ve Dövmesi

Ünlü futbolcu gençlik döneminden beri Antonella Roccuzzo ile sevgilidir. İkili o dönemden bu yana devam eden ilişkilerine rağmen 2017 senesine kadar evlenmediler. İkilinin günümüzde üç çocukları bulunmaktadır. Messi çocukları ve eşine ithafen bacağına dövme yaptırmıştır.

En Genç Oyuncu

Başarılı futbolcu 2005 senesinde Barcelona’da oynamaya başladığında İspanya Ligi’nin en genç oyuncusu olmayı başardı. Bu elbette ki o sene için geçerli bir durumdu.

Ünlü futbolcu Lionel Messi hakkında çok daha ilgi çekici içerikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Kendisi hem futbol tarihine hem son döneme damga vurmuş önemli futbolcular arasında yer almaktadır. Böylesine olağanüstü yeteneklere sahip olan ve hayatının her döneminde büyük başarılara imza atmış, pek çok kişiye de ilham kaynağı olmuş olan futbolcu hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir