Liverpool’un En İyi Futbolcuları

Liverpool, İngiltere’nin en köklü ve ateşli taraftarına sahip olan kulüplerinden biridir. İngiliz kulübü bugüne pek çok başarı elde etti. Tarihi boyunca 18 lig şampiyonluğu yaşayan takım, 5 Avrupa Kupası ve 7 de FA Kupası kazanmayı başardı.

liverpool

Bu kadar önemli başarılar elde eden kulüp tarihi boyunca pek çok efsanevi futbolcuya da ev sahipliği yaptı. Bunlardan bazıları da efsane haline geldi ve önemli rekorlarla adlarını tarihe altın harflerle yazdırdılar. Sizler için Livepool’un en iyi futbolcuları listesini derledik.

Kenny Dalglish

 Ünlü futbolcu 1977 yılında kulübe katıldı. Kritik maçlarda attığı goller ile taraftarın sevgisini kazanmayı başardı. Başarılı futbolcu 502 maçta 169 gol atmayı da başardı. Takıma katkılarından ötürü de oldukça sevilen futbolcu Liverpool’un da efsanevi isimleri arasında yer almayı başardı.

Steven Gerard

Kendine has şutları ile Liverpool denildiğinde akla gelen ilk futbolculardan biri olan Steven Gerard kariyeri boyunca 710 maça çıktı ve 186 gol atmayı başardı.

Liverpool için gerek Avrupa Ligi maçlarında gerekse de FA Cup maçlarında oldukça önemli goller attı. Takımının önemli başarılarında öne çıkan isim de kendisiydi. O yüzden de Liverpool’a pek çok açıdan katkıda bulunmuş futbolculardan birisidir.  

Ian Rush

Henüz genç yaşlarında ne kadar yetenekli bir futbolcu olduğunu göstermiştir. Oynadığı dönemde en iyi futbolculardan biri olarak görülüyordu ve attığı gollerle Liverpool’un tarihine de adını yazdırmayı başardı.

Ünlü futbolcu Liverpool için 300’ün üzerinde maça çıkmış ve 139 gol atmayı da başarmıştır.

Graeme Souness

Oldukça yetenekli bir futbolcu olan Graeme Souness, takımı ile 7 sezon içinde 5 lig şampiyonluğu yaşamayı başardı. Bunun yanında 4 lig kupası ve 3 de Şampiyonlar Ligi Kupası kazanmıştır. Kendisi çok hırslı bir futbolcuydu ve taraftar da bu özelliğini çok seviyordu.

Ray Kennedy

Kendisi Liverpool’un en iyi orta saha oyuncularından biri olarak görülüyordu.  Ünlü futbolcu 393 maça çıktı ve bu maçlarda da 72 gol atmayı başardı. Pek çok açıdan Liverpool’un en iyi futbolcuları arasında gösterilmektedir.

  • Kevin Keegan
  • John Barnes
  • Ray Clemence
  • Robbie Fowler
  • Mohamed Salah
  • Fabinho
  • Louis Suarez
  • Xabi Alonso
  • Dirk Kuyt
Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir