Messi Hangi Takımda?

Bilindiği üzere yakın zamanda Messi, kariyeri boyunca oynamış olduğu takım olan Barcelona’dan ayrıldı. Pek çok kişi onun sözleşmesinin yenileceğini düşünüyordu. Ancak Barcelona’dan resmi bir açıklama geldi ve ünlü futbolcu ile yeni bir sözleşme imzalamayacaklarını duyurdular.

messi

Her ne kadar sözleşmeninin yenilenmemesinin perde arkası az çok biliniyor olsa da işin sonunda Lionel Messi yıllarca oynamış olduğu bu kulüpten ayrılmış oldu. Bu takımda pek çok rekora imza attı ve pek çok kupa kazandı. Bu kupaların kazanılmasında kendisinin çok önemli katkıları vardı. Taraftar da onu çok seviyordu ve kariyerini bu kulüpte bitirmesini istiyordu. Herkes de Messi’nin kariyerini Barcelona’da biteceğini düşünüyordu. Ancak yaşanan bu gelişmelerin ardından dünya üzerindeki bütün futbolseverler büyük bir şok yaşadı.

Pek çok Barcelona taraftarı Messi’nin takımdan ayrılmasına üzüldü ve bu duruma tepki gösterdiler. Bazı taraftarlar kulüp binasına gelerek Messi’nin kalması için kendilerince tepki dahi gösterdiler. Sosyal medyada kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlenen bir videoda erkek bir taraftarın Messi’nin gidişi üzerine ağladığı görülüyordu. Fakat tüm bu çabaların artık bir anlamı yoktu çünkü artık Messi, resmi olarak Barcelona’nın futbolcusu değildi. Tüm bu gelişmelerin ardında da ünlü futbolcunun hangi takıma gideceği büyük bir merak konusu oldu.

Messi Hangi Takımda Oynuyor?

Messi, Fransız ekibi PSG’e transfer oldu. PSG, ünlü futbolcuyu kendi kadrosuna aldı ve böylece efsane futbolcu kariyerinde ilk defa Barcelona’dan başka bir takımda oynama fırsatı elde etmiş oldu. 30  numaralı formayı alan Messi’nin transfer olması ile PSG forma satışlarında inanılmaz bir rekor kırdı. Dakikalar içinde PSG’nin tüm stokları tükendi. Lionel Messi’nin PSG takımında nasıl bir performans sergileyeceği ise büyük bir merak konusu.

PSG takımında bilindiği üzere Neymar da forma giyiyor. Neymar’ın forma numarası ise 10 numara olduğu için Messi geldiğinde onun forma numarasını alıp almayacağı merak konusuydu. Ancak ünlü futbolcu böyle konulara çok takılmadığı için 30 numaralı formayı giydi. Şu an için bu konuda yaşanan herhangi bir sıkıntı yokmuş gibi görünüyor.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir