Paulo Dybala Hayatı

Kendine has oyun tarzı ve golleri ile dünya çapında tanınan bir yetenek haline gelen Paulo Dybala, profesyonel futbol kariyerine ilk olarak 2011 yılında ülkesinin kulüplerinden biri olan Instituto de Cordoba takımında başlamıştır.

paulo dybala

Bir sonraki sene ise ünlü futbolcu, İtalyan kulübü Palermo’ya transfer oldu ve burada 2015 yılına kadar oynadı. 2015 yılında yine bir İtalyan ekibi olan Juventus’a transfer oldu ve burada olağanüstü bir performans sergiled. Bu dönemde Juventus ile İtalya Kupası ve İtalya Süper Kupası kazanmayı başardı.

Sahip olduğu inanılmaz çalım yeteneği, zeka dolu oyun stratejisi ile pek çok kişi tarafından Yeni Messi olarak görülmeye başlandı. Küçük yaşlarından beri oldukça yetenekli bir futbolcuydu ve dahil olduğu her takımda da bu yeteneğini sonuna kadar göstermeyi başardı.

Paula Dybala Özel Hayatı

1993 senesinde Arjantin’de dünyaya gelen ünlü futbolcunun annesi Alicia de Dybala, babası ise Adolfo Dybala’dır. İki de kardeşi bulunmaktadır. Bunlardan Gustavo Dybala bir girişimdir. Mariano ise jimnastikçi olarak hayatını geçindirmektedir. İki kardeşi de Arjantin’de hayatlarını sürdürmektedir.

Ailesi çok zengin değildi. Fakat babası oğlu dünyaya gelmeden önce bile onun profesyonel bir futbolcu olacağını biliyordu. Babası ona futbolcu olması konusunda herhangi bir çabada bulunmadı ancak kendisi bir şekilde futbola yöneldi ve işin sonunda dünya çapında bir futbolcu oldu. Çok küçük yaşlardan beri futbolla ilgileniyordu ve çok fazla futbol oynuyordu. Babası da hayalini gerçekleştirmesi için ona daima destek oldu. Kendisi de babasının tüm bu desteklerinden dolayı ona minnettar olduğunu belirtmiştir. Maalesef ki ünlü futbolcu babasını 2008 yılında, kendisi henüz 15 yaşında iken kaybetmiştir. Ne yazık ki babası onun ne kadar ünlü ve başarılı bir futbolcu olduğunu görememiştir.

Futbol Kariyeri

İlk profesyonel maçına Cordoba takımı ile çıktı. Burada ligde 17 gol atmayı başardı ve bu alanda en çok gol atan genç oyuncu rekorunu kırdı. Yine aynı sezon iki hat-trick yapan da ilk futbolcu olmuştur. Bunlar ile birlikte ligde arka arkada 6 maçta gol atmayı başaran da ilk futbolcu olmuştur. Tüm bu başarıları İtalyan ekibi Palermo’nun gözünden kaçmadı.

Palermo’da 2012 yılında ilk golünü atmayı başardı. Aynı maçta iki gol birden atmıştır. 2014 – 2015 sezonunda ise ligin ilk sezonun yarısında 10 gol atmayı başarmıştır. Sezon sonunda ise 13 gol atmış ve İtalya Ligi’nin en iyi futbolcusu olmuştur. Palermo karyeri boyunca toplamda 89 maça çıkmış ve 21 gol atmayı başarmıştır.

2015 yılında ise yine bir İtalnya kulübü olan Juventus’a transfer oldu. Burada takım ile 5 yıllık bir sözleşmeye imza attı. İtalya Süper Kupası’nda Lazio ile oynanan maçta bir gol atmayı başardı. Sezonun ilk yarısında toplamda 6 gol atmış ve 2 de asist yapmıştır. 2015 yılında ise İtalya Kupası’ndaki ilk golünü attı. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih’e karşı da gol atmayı başarmıştır. Pek çok turnuvada takımı adına 23 gol attı ve takımının en golcü ismi olmayı başardı. Seria A liginde toplamda 19 gol attı ve takımının şampiyon olmasında çok önemli katkılar sağladı.

Hiç şüphesiz Paulo Dybala son dönemlerin en iyi futbolcularından biri. Bugüne kadar oynadığı takımlara çok önemli katkılarda bulunmayı başardı. Genç oyuncu ilerleyen zamanlarda adından çok daha fazla söz ettirecek gibi görünüyor.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir