Şampiyonlar Ligi: En Çok Kazanan Futbolcular

UEFA Şampiyonlar Ligi, futbol alanında yapılan en önemli organizasyonlar arasında yer almaktadır. Pek çok futbolcunun en büyük hayallerinden biri de bu kupayı kazanmaktır. Turnuva genel olarak dünya çapında çok büyük bir ilgi görmektedir.

şampiyonlar ligi

Bir anlamda turnuvanın bu kadar popüler olması futbolcuların da dünya çapında tanınmasına imkan tanımaktadır. O yüzden bu alanda yetenekli olan futbolcular takım seçimi yaparken bile bu lige katılma ihtimali olan takımları tercih etmeye çalışmaktadır. Elbette ki Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak kolay değildir. Turnuva boyunca takımlar ve futbolcular oldukça zorlu takımlar ile mücadele etmektedir. Şampiyonlar Ligi tarihi boyunca bu ligi kazanan pek çok futbolcu oldu. Ancak bazı futbolcular bu kupayı çok daha fazla kaldırmayı başardı. İşte Şampiyonlar Ligi’ni en çok kazanan futbolcular.

Francisco Gento

İspanyol futbolcu Francisco Gento, Şampiyonlar Ligi’ni en çok kazanan futbolcudur. Başarılı futbolcu toplamda 6 kez bu kupayı kazanmayı başarmıştır. Real Madrid takımında forma giyen ünlü futbolcu bugüne kadar pek çok başarı elde etti. Oynadığı takıma da çok önemli katkılarda bulundu.

Alfredo di Stefano

Arjantinli efsane futbolcu Alfredo di Stefano bu kupayı en çok kazanan futbolcular arasında yer almaktadır. Toplamda 5 kez bu kupayı kaldırmayı başardı. Bu bağlamda efsane futbolcu şampiyonluklarının tümünü Real Madrid takımı ile birlikte yaşadı.

Hector Rial

Benzer şekilde Real Madrid takımının unutulmaz futbolcularından biri olan Hector Rial de en çok şampiyonluk yaşayan futbolcular arasında yer almaktadır. Bu futbolcu da Şampiyonlar Ligi’ni 5 kez kazanmayı başardı.

Cristiano Ronaldo

Futbol tarihine adını altın harflerle şimdiden yazdırmayı başarmış olan Cristiano Ronaldo da toplamda 5 kez şampiyonluk yaşamayı başarmıştır. Böylece o da en çok şampiyonluk kazanan futbolcular listesine adını yazdırmıştır.

Juan Alonso

Bir dönem Real Madrid takımında kalecilik yapan yetenekli futbolcu Real Madrid ile toplamda 225 maça çıktı. Tüm maçlar boyunca da toplamda 5 kez Şampiyonlar Ligi’ni kazanmayı başardı. Bu sayede ünlü kaleci de bu kupayı en çok kazanan futbolcular arasına girdi.

Juan Santisteban

Ünlü futbolcu Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi’nin düzenlenen ilk 5 sezonunu kazanan kadrosunda yer alıyordu. Böylece ünlü futbolcu Şampiyonlar Ligi Kupası’nı en çok kazanan futbolculardan biri olmayı da başardı.

Marquitos

Başarılı defans oyuncusu da benzer şekilde Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi’ni seri bir şekilde kazandığı dönemde yer alan futbolculardan biriydi. Böylece bu kupayı 5 kez kazanan futbolculardan biri oldu.

Rafael Lesmes

Benzer şekile Rafael Lesmes de Real Madrid’in seri bir şekilde Şampiyonlar Ligi’ni kazandığı dönemdeki kadroda yer alıyordu. Yetenekli defans oyuncusu elde ettiği 5 şampiyonluk ile adını en çok kazananlar arasına yazdırmıştır.

Jose Maria Zarraga

Real Madrid takımı ile toplamda 2175 maça çıkan yetenekli futbolcu da benzer şekilde şampiyon kadroda yer alıyordu. Böylece Jose Maria Zarraga da 5 kez Şampiyonlar Ligi’ni kazandı ve en çok kazananlar listesine adını yazdırdı.

Paolo Maldini

Futbol tarihinin efsane futbolcularından biri olan Paolo Maldini ise Milan takımı ile birlikte Şampiyonlar Ligi’ni kazanan futbolcular arasında yer almaktadır. İtalyan futbolcu bu bağlamda 5 kez bu kupayı kazandı. Ayrıca Şampiyonlar Ligi Kupası’nı en çok kazanan İtalyan futbolculardan biri olmuştur.

Alessandro Costacurta

Tıpkı Paolo Maldini gibi Milan takımı ile birlikte Şampiyonlar Ligi’ni en çok kazanan futbolculardan biridir. Alessandro Costacurta da 5 kez bu kupayı kazanan futbolcular arasında yer almaktadır. Ayrıca Milan takımı ile birlikte toplamda 460 maça çıkmıştır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir