Şampiyonlar Ligi En Çok Maça Çıkan Futbolcular

UEFA Şampiyonlar Ligi bilindiği üzere 1955 yılından beri oynanıyor ve o günden bu yana pek çok futbolcu bu ligde forma giydi. Elbette ki bu ligde forma giymek kolay bir şey değil. Çünkü genel olarak ligde şampiyon olan takımlar yer alıyor. O yüzden de futbolcuların şampiyon olan takımların formalarını giymesi gerekiyor.

şampiyonlar ligi

Bu bağlamda Şampiyonlar Ligi’nde forma giymek bile futbolcular açısından oldukça büyük bir prestij ve başarı olarak görülüyor. İlk kurulduğu günden bu yana pek çok futbolcu bu ligde forma giymiş olsa da özellikle bazı oyuncular diğerlerine göre çok daha fazla forma giydiler. İşte Şampiyonlar Ligi’nde en çok forma giyen futbolcular.

Cristiano Ronaldo

Futbol tarihinin yaşayan futbol efsanelerinden biri olarak görülen Cristiano Ronaldo, UEFA Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok forma giyen futbolcudur. Yetenekli futbolcu kariyeri boyunca bu ligde 176 maça çıkmıştır. Böylece futbol tarihinde bu ligde en çok forma giyen futbolcu olmuştur. Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı takımlar ise Juventus, Real Madrid ve Manchester United’dır.

Iker Casillas

Tüm zamanların en iyi kalecilerinden biri olarak kabul edilen Iker Casillas bugüne kadar Şampiyonlar Ligi’nde toplamda 167 kez forma giydi. Bu bağlamda ise ünlü kaleci Şampiyonlar Ligi’nde en çok forma giyen ikinci futbolcu olma unvanına sahip oldu. Bu ligde ise Porto ve Real Madrid takımları ile birlikte forma giymiştir.

Xavi

Barcelona’nın efsane futbolcusu ise bu ligde toplamda 151 kez forma giydi. Böylece Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok forma giyen üçüncü futbolcu oldu. Bu ligdeki tüm maçlarına ise İspanyol ekibi Barcelona ile çıkmıştır.

Lionel Messi

Futbol tarihinin en iyi futbolcularından biri olarak görülen Lionel Messi ise bu ligde toplamda 149 maça çıktı. Böylece Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok maça çıkan dördüncü futbolcu olmuştur. Ünlü futbolcunun hala futbol kariyerinin devam ettiğini belirtmek gerekiyor. İlerleyen dönemlerde bu sıralamanın değişme ihtimali oldukça yüksek gibi görünüyor.

Ryan Giggs

Manchester United’ın efsane futbolcusu ise bu ligde toplamda 145 maça çıktı. Bu sayede Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok maça çıkan beşinci futbolcu unvanına sahip oldu. Yetenekli futbolcu ise bu ligde oynadığı tüm maçları Manchester United forması oynamıştır.

Raul

Futbol tarihine damgasını vuran Raul ise Şampiyonlar Ligi’nde en çok forma giyen altıncı futbolcudur. Başarılı futbolcu bu ligde toplamda 142 maça çıktı. Bu ligde oynadığı maçları ise Real Madrid ve Schalke 04 takımları ile birlikte oynamıştır.

Paolo Maldini

Ünlü İtalyan futbolcu ise bu ligde en çok forma giyen yedinci futbolcudur. Efsane futbolcu bu ligde toplamda 135 maça çıktı. Ligde oynadığı tüm maçları ise İtalya’nın Milan takımı ile birlikte oynamıştır.

Andres Iniesta

Barcelona’nın efsane orta saha futbolcusu Iniesta ise bu ligde en çok forma giyen sekizinci futbolcudur. Ünlü futbolcu bu ligde toplamda 130 maça çıktı. Bu maçların tamamını Lionel Messi ve Xavi gibi Barcelona’da oynamıştır.

Sergio Ramos

İspanyol futbolcu Sergio Ramos ise bu ligde en çok forma giyen dokuzuncu futbolcudur. Yetenekli futbolcu Şampiyonlar Ligi’nde toplamda 127 maç oynadı. Sergio Ramos bu maçların tamamını Real Madrid takımı ile birlikte oynamıştır.

Clarence Seedorf

Hollandalı futbolcu Seedorf ise bu ligde toplamda 125 maça çıktı. Yetenekli futbolcu maç sayısı bakımından Karim Benzema ile aynı maç sayısına sahiptir. Her iki futbolcu da 125 maça çıkmıştır. Ünlü futbolcu ise bu ligdeki maçlarını Milan, Inter, Real Madrid ve Ajax takımları ile birlikte oynamıştır.

Karim Benzema

Real Madrid’in yetenekli Fransız futbolcusu Karim Benzema ise bu ligde toplamda 125 maça çıktı. Böylece bu ligde en çok forma giyen ilk 10 futbolcu arasına girmeyi başardı. Yetenekli futbolcu ise Şampiyonlar Ligi’ndeki maçlarını Real Madrid ve Lyon takımları ile birlikte oynamıştır.

Paul Scholes

İngiliz futboluna damga vurmayı başaran Paul Scholes ise bu ligde toplamda 124 maça çıktı. Çektiği inanılmaz şutları ile hatırlanan başarılı futbolcu bu ligdeki maçlarının tamamını Manchester United takımı ile birlikte oynamıştır. Böylece Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok forma giyen futbolcular arasına girmeyi başarmıştır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir