Şampiyonlar Ligi En Çok Gol Atan Futbolcular

Seyir zevki en yüksek liglerden bir tanesi olan Şampiyonlar Ligi futbol dünyasını en prestijli liglerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kurulduğu ilk günden bu yana bu ligde pek çok gol atıldı. Gol atan futbolculardan bazıları ise sahip oldukları yetenekler sayesinde diğer oyunculara göre çok daha fazla gol atmayı başardılar.

şampiyonlar ligi

Şampiyonlar Ligi bugüne kadar pek çok futbol efsanesine de ev sahipliği yapmıştır. Bu futbol efsaneleri de bu ligde çok fazla gol atmayı başardılar. Elbette ki attıkları bu gollerde takımdaki diğer futbolcuların da çok büyük katkıları oldu. Fakat listede yer alan futbolcuların yetenek olarak diğerlerinden oldukça farklı bir noktada oldukları da ayrı bir gerçek. İşte Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atan futbolcular.

Cristiano Ronaldo

Portekizli efsane futbolcu hiç şüphesiz tüm zamanların en iyi futbolcularından bir tanesi. Ünlü futbolcu bugüne kadar Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı 176 maçta toplamda 134 gol atmayı başardı. Böylece bu ligde en çok gol atan futbolcu olma unvanına sahip oldu. Attığı bu golleri ise Juventus, Manchester United ve Real Madrid takımları ile atmıştır.

Lionel Messi

Arjantinli yetenekli futbolcu da tıpkı Cristiano Ronaldo gibi tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilir. Başarılı futbolcu Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı 149 maçta 120 gol atmayı başardı. Messi, bu ligde attığı bütün golleri ise Barcelona takımı ile birlikte atmıştır.

Robert Lewandowski

Son dönemlerin en dikkat çeken yetenekli futbolcularından biri olan Robert Lewandowski ise bu ligde çıktığı 72 maçta 95 gol attı. Böylece Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atan üçüncü futbolcu unvanına sahip oldu.  Bu ligde attığı golleri ise Bayern Münih ve Borussia Dortmund takımı ile birlikte atmıştır.

Raul

İspanyol futbolcu Raul ise bu ligde en çok gol atan dördüncü futbolcudur. Yetenekli futbolcu bu ligde çıktığı 142 maçta 71 gol atmayı başardı. Ünlü futbolcu bu ligde attığı golleri Real Madrid ve Schalke 04 takımları ile birlikte atmıştır.

Karim Benzema

Fransız futbolcu Karim Benzema, Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atan beşinci futbolcudur. Başarılı futbolcu bu ligde çıkmış olduğu 125 maçta 69 gol atmayı başardı. Bu golleri ise Lyon ve Real Madrid takımlarında atmıştır.

Ruud van Nistelrooy

Hollandalı futbolcu sahip olduğu yeteneğiyle bir döneme damga vurmayı başardı. Şampiyonlar Ligi’nde 73 maça çıkan oyuncu, 56 gol attı. Böylece Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atan altıncı futbolcu oldu. Ünlü futbolcu bu golleri PSV Eindhoven, Real Madrid ve Manchester United takımlarında atmıştır.

Thierry Henry

Fransız futbolcu Thierry Henry hiç şüphesiz futbol tarihine damga vuran yetenekli futbolcularından biriydi. Ünlü futbolcu çıktığı 112 maçta 50 gol atmayı başardı. Bu sayede Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atan yedinci futbolcu oldu. Bu golleri ise ünlü futbolcu kariyeri boyunca Arsenal, Monaco ve Barcelona takımlarında atmıştır.

Alfredo di Stefano

Tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olan Alfredo di Stefano bu ligde çıktığı 58 maçta 49 gol atmayı başardı. Bu bağlamda ünlü futbolcu maç başına en yüksek gol ortalamasına sahiptir. Ünlü futbolcu bu ligde attığı golleri ise Real Madrid takımı ile birlikte atmıştır.

Zlatan İbrahimoviç

Kendine has bir karaktere sahip olan ünlü futbolcu Zlatan İbrahimoviç ise bu ligde çıktığı 100 maçta 48 gol atma başarısı gösterdi. Böylece Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gol atan futbolcular arasına girmeyi başardı. Yetenekli futbolcu bu ligdeki gollerini ise Ajax, Juventus, Milan, İnter, Barcelona, PSG ve Manchester United takımları ile atmıştır.

Andriy Şevçenko

Ukraynalı efsane futbolcu Andriy Şevçenko da bu ligde çıktığı 100 maçta 48 gol attı. Bu sayede o da adını en çok gol atanlar listesine yazdırmayı başardı. Başarılı futbolcu ise bu gollerini Dinamo Kiev, Milan ve Chelsea takımları ile birlikte atmıştır. Ünlü futbolcu da bir döneme damgasını vurmayı başarmıştı.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir