UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi En Çok Gol Atan Futbolcular

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi bilindiği üzere her yıl düzenli olarak oynanıyor. 2001 yılından beri düzenlenmekte olan bu organizasyonda bugüne kadar pek çok gol atıldı. Ancak bazı futbolcular bu ligde çok daha fazla gol atmayı başardılar.

uefa kadınlar şampiyonlar ligi

Sahip oldukları yetenekler sayesinde attıkları goller ile takımlarının başarı elde etmesine çok önemli katkılarda bulundular. UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi oldukça zorlu liglerden bir tanesi. Böyle bir ligde gol atabilmek ciddi manada bir yetenek gerektiriyor. Ayrıca bu ligin varlığı da kadın futbolunun yaygınlaşması açısından oldukça önemli. Sizler için bu yazımızda UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atan futbolcuları derledik.

Ada Hegerberg

Norveçli ünlü futbolcu UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nin en çok gol atan oyuncusudur. Kariyeri boyunca bu ligde toplamda 53 gol atmayı başardı. Futbol hayatı boyunca da pek çok kez yılın kadın futbolcusu seçilmeyi başarmıştır. Bu ligde attığı golleri ise Lyon, Turbine Potsdam ve Stabaek gibi takımlarda atmıştır.

Anja Mittag

Alman futbolcu Anta Mittag ise UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde en çok gol atan ikinci futbolcudur. Attığı 51 gol ile bu lige damgasını vurmayı başarmıştır. Ayrıca ünlü futbolcu Ada Hegerberg’den önce 50 gole ulaşmış ve bu gol sayısına ulaşmayı başaran ilk futbolcu olmuştur. Attığı bu golleri ise Wolfsburg, Turbine Potsdam, PSG ve Rosengard takımlarında atmıştır. Geçtiğimiz sene ise yetenekli oyuncu futbol kariyerine son vermiştir.

Connie Pohlers

Yetenekli futbolcu ise bu turnuvada attığı 48 gol ile organizasyonun en çok gol atan üçüncü futbolcusudur. 2005 yılında da UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde gol kralı olmayı başardı. Attığı golleri ise Wolfsburg, Turbine Potsdam ve Frankfurt takımlarında atmıştır. Kariyeri boyunca önemli başarılara elde eden futbolcu kadın futbolundaki önemli isimler arasında yer almaktadır.

Eugine Le Sommer

Fransız futbolcu bu ligde en çok gol atan dördüncü futbolcudur. Ünlü oyuncu bu ligde toplamda 47 gol atmayı başardı. Bu gollerin tamamını ise yine kendi ülkesinin takımı olan Lyon ile atmıştır. Lyon aynı zamanda bu turnuvada elde ettiği 7 şampiyonluk ile en çok şampiyonluk kazanan takımdır.

Marta

Brezilyalı futbolcu Marta da kadın futbolunda öne çıkan efsanevi isimler arasında yer almaktadır. Başarılı futbolcu kariyeri boyunca bu ligde toplamda 46 gol atmayı başardı. Attığı bu golleri ise Umea, Rosengard ve Tyresö takımlarında atmıştır. Marta da pek çok kez yılın futbolcusu seçilmeyi başardı.

Camille Abily

Fransız futbolcu Camille Abily de bu organizasyona damga vurmayı başaran özel futbolculardan biridir. Yetenekli futbolcu UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi kariyeri boyunca toplamda 43 gol atmayı başarmıştır. Bu gollerini ise Lyon ve Montpellier takımları ile attı.

Lotta Schelin

Yetenekli futbolcu Lotta Schelin de bu ligde en çok gol atan oyuncular arasında yer alıyor. Bu bağlamda kariyeri boyunca bu ligde toplamda 43 gol atmayı başardı. O yüzden Camille Abily aynı sayıda gol sayısına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Attığı bu golleri ise Rosengard ve Lyon takımları ile birlikte atmıştır.

Nina Burger

2019 yılında futbol hayatına son veren yetenekli oyuncu UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi kariyeri boyunca toplamda 40 gol atma başarısı göstermiştir. Ünlü futbolcu ülkesi Avusturya’nın en iyi kadın futbolcularıdan biri olarak kabul edilmektedir. Bu ligdeki gollerinin tamamını ise Neulengbach takımında atmıştır.

Hanna Ljungberg

Kariyeri boyunca hem oynadığı kulüpler hem de milli takımı ile önemli başarılara imza attı. Bu ligde ise attığı 39 gol ile en çok gol atan futbolcular arasına adını yazdırmayı da başardı. Aynı zamanda kariyeri boyunca pek çok ödüle de layık görüldü. Şampiyonlar Ligi’nde attığı gollerin tamamını ise Umea takımı ile atmıştır.

Inka Grings

Kadın futbolunun en önemli isimlerinden biri olarak anılan Inka Grings, bu ligde toplamda 38 gol atma başarısı gösterdi. Alman futbolcu günümüzde aktif bir şekilde futbol oynamasa da teknik direktör olarak pek çok görev almıştır. Bu ligde atmış olduğu golleri ise Zürih ve Duisburg takımları ile birlikte atmıştır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir