Alexis Sanchez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son dönemin en dikkat çeken futbolcuları arasında yer alan Şilili futbolcu ülkesini bu alanda oldukça iyi bir şekilde temsil ediyor. Kendisi ülkesinin tarihindeki en pahalı futbolcu unvanını elinde bulundurmaktadır. Aynı zamanda ülkesinin de en çok gol atan oyuncusu konumundadır. Şimdiden kendi ülkesinde ve dünya çapında efsane olmayı başarmış futbolculardan biridir.

alexis sanchez

Kendine has tarzı, yeteneği ve çalışma azmi ile bilinmekte olan futbolcu öncesine Arsenal, Barcelona ve Udinese takımlarında forma giydi. Şu anda ise Manchester United takımında forma giymektedir.

Alexis Sanchez Hayatı

Ünlü futbolcu 19 Aralık 1988 tarihinde dünya geldi. Ülkesinin Tocopilla isimli şehrinde doğdu. Annesi küçük bir işletmeyi yönetiyordu ve aynı zamanda da bahçıvan olarak çalışıyordu. Annesi tüm bu işlerle uğraştığı için de babası bir işte çalışamıyordu. Kendisi doğduktan sonra sonra babası ailesini terk etmiştir. Bazı akrabalarının yardımları sayesinde annesi kendisine ve kardeşine bakabilme imkanı elde etti. İlerleyen dönemlerde bu akrabalardan biri olan Jose Delaigue onu evlat edindi. Ona oldukça iyi baktı ve günümüzdeki durumuna gelmesinde çok fazla emeği geçti. Henüz küçük yaşlardayken onu paralı bir futbol akademisine yazdırdı. Burada kendini geliştirdi. Kendisi oldukça çalışkandı ve boş zamanlarda da pek çok ufak işle meşgul oldu. Aynı zamanda almış olduğu ufak ücretler karşılığında sokaklarda taklalar atarak insanları eğlendiriyordu.

Kazandığı paralarla futbol akademisinin yanında hayatındaki diğer masrafları da karşılıyordu. Kendisi oynamış olduğu bir maçta tam 8 gol attı. Bunun üzerine şehrin belediye başkanı onu bir çift krampon hediye etti.

İlerleyen dönemlerde ise zengin biri olan Luis Astorga onun yeteneklerini fark etti ve onun sokaklardan alarak günümüzde haline gelmesi için destek verdi.

2005 senesinde Copa Libertadores’te mücadele etmek için prestijli gençler listesine katılmıştır. Bu dönemlerde ilk defa milli takımında oynadı. Aynı zamanda ünlü İtalyan ekibi Udinese’de oynadı. Bir süre sonra kendisi Colo-Colo takımına kiralık olarak verildi.

2011 senesinde Neyman, Javier Pastore ve Gareth Bale gibi isimlerin yer aldığı yerde dünyanın en umut verici genci seçildi.

Tüm bu başarıları onu dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan Barcelona’ya katılmasını sağladı. Bu takımda üç sezon boyunca forma giydi. Barceleno’da toplamda 141 maça çıkmış ve 47 gol atmıştır. Sonraki durağı ise Arsenal oldu. Bu takımda üç buçuk sezon boyunca top koşturdu ve iki kupa kazanmayı başardı.

Alexis Sanchez Evli Mi?

Ünlü futbolcunun 2013’ten beri ilişki yaşamış olduğu Laia Grassi ile evli olduğuna dair söylentiler ortada dolaşıyordu. 2014 Dünya Kupası’nın ardından bazı aldatma problemlerinden ötürü ayrıldıkları öğrenildi. Şu anda Alexis Sanchez’in Şilili bir oyuncu olan Mayte Rodriguez ile bir ilişkisi var.

Alexis Sanchez Boyu, Kilosu ve Diğer Detaylar

Alexis Sanches Burcu: Yay

Kilosu: 62 kg

Doğum Tarihi: 19 Aralık 1988

Doğum Yeri: Şili | Tocopilla

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir