Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları

Eski dönemlerde bir spor dalından yüksek miktarlarda para kazanmak pek mümkün değildi. Ancak özellikle günümüzde spor dallarından çok servet kazanmak mümkün hale geldi. Özellikle belli başlı spor alanlarında oldukça yüksek miktarlarda paralar dönmektedir. Bu durum oldukça olumlu bir gelişme olarak görülmektedir. Çünkü bu sektörlerdeki kişilerin daha fazla para kazanması ile birlikte bu sporlara olan yatırımda da artış meydana gelmektedir. Böylece bu sporlar insanlara çok daha fazla teşvik edilir hale gelmiş olacaktır.

Bazı sporcuların gerçek anlamda astronomik rakamlar kazanıyor olmaları bazı kişiler tarafında da eleştirilmektedir. Bu eleştirinin kendi için bazı haklı tarafları bulunuyor olsa da tam anlamı ile doğru bir eleştiri değil. Çünkü pek çok kulüp ya da şirket bu sporculara çok yüksek miktarlarda paralar ödüyor olsalar da aslında onlar sayesinde de çok daha fazlasını kazanıyorlar. Aksi takdirde zaten böyle bir ödeme yapmaları da mümkün olmazdı.

Bu yazımızda sizler için dünyanın en çok kazanan sporcuları konusuna göz atacağız. Yazımızdaki veriler 2019 yılındaki verilere göre hazırlanmıştır.

Kevin Durant

Amerikalı basketbolcu dünyanın en pahalı onuncu sporcusu olma unvanını elinde bulunduruyor. Pek çok kişi tarafından da döneminin en iyi basketbolcusu olarak kabul edilmektedir. Ünlü oyuncu kariyeri boyunca pek çok başarı elde etti. Pek çok şampiyonluk da yaşaması ile birlikte basketbolda en çok kazanan oyunculardan biri oldu.

Ünlü oyuncunun yıllık kazancı ise 65,4 Milyon Dolar’dır.

Stephen Curry

Yine Amerikalı bir basketbolcu listede yer alıyor. Dünyanın en çok kazanan dokuzuncu sporcusudur. Ünlü basketbolcu özellikle atmış olduğu üçlüklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Pek çok kez önemli ödüller kazanmış ve önemli başarılara imza atmıştır. Son 10 yılın en iyi basketbolcuları arasında görülmektedir ve bazılarına göre de en iyisidir.

Ünlü basketbolcunun yıllık kazancı ise 79,8 Milyon Dolar’dır.

LeBron James

Listenin bu sırasında da yine Amerikalı bir basketbolcu yer alıyor. Kimilerine göre basketbol tarihinin en iyi ve en önemli oyuncuları arasında yer almaktadır. On binlerce sayı atmış olan basketbolcu NBA tarihinin en skorer üçüncü basketbolcusudur. Basketbol konusunda bir dahi olarak düşünülmektedir. Elbette ki tüm bu özellikleri onu dünyanın en kazanan sporcularından biri yapmıştır.

Başarılı basketbolcunun yıllık kazancı ise 89 Milyon Dolar’dır.

Aaron Rodgers

Listenin bu sırasında ise bir Amerikan futbolcusu yer alıyor. Green Bay Packers’da oynayan oyuncu iki defa en iyi oyuncu seçilmiştir. Pek çok başarı elde eden Aaron Rodgers alanındaki en iyi isimlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Ünlü sporcunun yıllık kazancı ise 89,3 Milyon Dolar’dır.

Russell Wilson

Listede şu ana kadar Amerikalılar dışında herhangi bir isim yer almadı. Buradan Dünya’nın en çok kazanan sporcuları arasında en fazla Amerikalıların yer aldığı söylemek mümkündür. Seattle Seahawks’da oynayan oyuncu kendi liginde de en çok kazanan futbolcu unvanını elinde bulunduruyor. Pek çok kez şampiyonluk ve ödül kazanmıştır. Kendine has oyun tarzıyla da pek çok kişinin hayranlığını kazanmış bir futbolcudur. Amerikan futbolunun önemli isimleri arasında yer alıyor.

Başarılı futbolcunun yıllık kazancı ise 89,5 Milyon Dolar’dır.

Roger Federer

Dünyaca ünlü İsviçreli tenisçi kendi alanında en fazla kazanç sağlayan sporcular arasında yer alıyor. Tenis denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Roger Federer, Grand Slam turnuvalarında pek çok rekora imza atmıştır. Tenisçinin kariyerine bakıldığında onun için gelmiş geçmiş en iyi tenisçilerden biri olduğunu söylemek mümkündür.

Usta tenisçinin yıllık kazancı ise 93,4 Milyon Dolar’dır.

Saul Alvarez

Meksikalı ünlü boksör kendi alanında pek çok başarıya imza attı. Ayrıca kendi bir sporcu tarafından imzalanmış olan en büyük sözleşmeye de imzasını atmıştır. Kariyeri boyunca pek çok başarıya imza attı ve uzun bir süre boyunca da yenilgisizdi. Etkileyici bir kariyere sahip olan boksör alanının en iyilerinden bir tanesi olarak görülüyor.

Başarılı boksörün yıllık kazancı ise 94 Milyon Dolar’dır.

Neymar

Dünyanın en popüler futbolcuları arasında yer alan Neymar aynı zamanda en çok kazanan futbolcular arasında da yer alıyor. Brezilyalı futbolcu kariyeri boyunca çok başarı elde etti. Kendine has oyun tarzı pek çok kişi tarafından beğenildi. Her ne kadar bu oyun tarzı bazı kişiler tarafından dönem dönem eleştirilse de kendisi son dönemlerin en iyi futbolcularından biri olarak görülmektedir.

Ünlü futbolcunun yıllık kazancı ise 105 Milyon Dolar’dır.

Cristiano Ronaldo

Portekizli oyuncu kimileri tarafından tüm zamanların en iyi futbolcusu olarak görülmektedir. Dünyanın en ünlü 7 numarası kariyeri boyunca sayısız ödül kazandı ve sayısız rekora imza attı. Elde ettiği başarılar için ayrı bir yazı yazmamız gerekiyor. Atmış olduğu çalımlar, frikik golleri ve kendine has duruşu ile Ronaldo kesinlikle tüm zamanların en iyi futbolcuları arasında yer alıyor. Dünya çapında da ünlü futbolcu çok büyük bir hayran kitlesine sahip. Şu anda Juventus’da oynayan futbolcunun Türkiye’de ciddi oranda bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Tüm bunlar onu gezegenin en değerli futbolcularından biri yapıyor.

Efsane futbolcunun yıllık kazancı ise 109 Milyon Dolar’dır.

Lionel Messi

Ronaldo ile birlikte Messi döneminin kesinlikle en iyi futbolcularından bir tanesi. Artık Barcelona takımı ile özdeşleşen ve gerçekten de olağanüstü bir oyunculuk performansı sergileyen futbolcu kesinlikle her övgüyü hak ediyor. Tıpkı Ronaldo gibi o da sayısız ödüller kazandı ve pek çok rekora imza attı. Üstelik sadece futbolda değil kendi takımı Barcelona’da sayısız rekor kırdı. Bunlar ile birlikte Arjantin milli takımında en çok gol atan futbolcu unvanını da elinde bulundurmaktadır.

Efsane futbolcunun yıllık kazancı ise 127 Milyon Dolar’dır.

2010 ile 2019 Yılları Arasında En Çok Kazanan Sporcular

5) Roger Federer | Toplam Kazanç: 640 Milyon Dolar

4) Lebron James | Toplam Kazanç: 640 Milyon Dolar

3) Lionel Messi | Toplam Kazanç: 750 Milyon Dolar

2) Cristiano Ronaldo | Toplam Kazanç: 800 Milyon Dolar

1) Floyd Mayweather Jr. | Toplam Kazanç: 915 Milyon Dolar

Boks alanında çok büyük başarılara imza atan Floyd Mayweather Jr. bu seneler arasında en çok para kazanan sporcu olma unvanını elinde bulunduruyor. Ünlü boksör kimilerince tüm zamanların en iyi boksörü olarak görülmektedir. Kendisi 2018 senesinde 275 Milyon Dolar kazandı. Bu kazanç onu dünyanın en çok kazanan sporcu yaptı. Aynı zamanda ünlü boksörün bir profesyonel olarak hala bir yenilgisi bulunmamaktadır. Bu saatten sonra da bu böyle devam edecek gibi görünüyor çünkü kendisi 2015 senesinde emekli olduğunu açıklamıştır. Ünlü boksör kendi alanında pek çok rekora sahiptir. Aynı zamanda da pek çok ödül kazanmayı başarmıştır. Çok az boksör onun gibi bir kariyere sahiptir. Tüm bu özellikler onu aynı zamanda en çok kazanan sporcu unvanını almasını sağlamıştır. Böylece adını unutulmaz, efsane boksörler arasına yazdırmayı başarmıştır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir