Alvaro Morata Hayatı

İspanyol futbolcu Alvaro Morata, 1992 yılında dünyaya geldi. Profesyonel futbol kariyerine ise ilk olarak 23 Aralık 2010 yılında Real Madrid kulübünde başlamıştır. Annesi Susana Martin Ramos, babası ise Alfonso Morata’dır.

alvaro morata

Başarılı futbolcunun çocukluk döneminde hayran olduğu futbolcu ise Raul’dur. Odasında bu futbolcunun resimleri bulunuyordu.

Real Madrid Kariyeri

Azulon kulübünde bir sene geçirmesinin ardından Real Madrid kulübünde oynamaya başladı. Bu takım onun hem bireysel hem de futbol anlamında gelişmesine önemli katkılarda bulundu.

Burada Real Madrid’n alt kulüplerinde oynadı ve 34 gol atmayı başardı. Bunun sonucunda ikinci ligde ilk maçına 2010 yılının Ağustos ayında çıktı. 12 Aralık 2010 tarihinde ise en büyük hedefi olan A takımı ile sahaya çıkma şansını elde etti. İlk maçını Real Zaragoza’ya karşı oynadı. 2012 yılında ise takımla sözleşme imzaladı ve Jose Mourinho ile çalışmaya başladı.

İspanya ligindeki ilk golünü ise Levante’ye karşı atmıştır. Kendisi yedekte kalmış olsa da bu dönemde takım olarak Kral Kupası, İspanya Süper Kupası ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu gibi pek çok kupaya sahip oldu.

Juventus Kariyeri

Real Madrid’deki kariyerinin ardından 2014 yılında 20 Milyon Euro karşılığında Juventus’a transfer oldu. Bu takımda 9 numaralı formayı giydi ve sahaya çıkışından oldukça kısa bir süre sonra yaşanan bir burkulmadan dolayı iki ay boyunca sahalardan uzak kaldı.

Serie A’daki ilk maçına ise 2014 yılında Udinese’ye karşı çıkmıştır. Ligin ikinci haftasında ise İtalya’daki ilk golünü Atalanta’ya attı. Henüzi ilk sezonunda İtalya Kupası ve Serie A şampiyonluğu yaşamayı başardı.

Real Madrid’e Geri Dönüşü ve Sonrası

2016 yılında yetenekli oyuncu yeniden Real Madrid takımına geri döndü. Bu dönemde takım Zinedine Zidane tarafından yönetiliyordu. Real Madrid’de pek çok kupa kazandı ve çeşitli başarılar elde etti.

Chelsea Kariyeri

19 Temmuz 2017 yılına geldiğinde ise başarılı futbol Chelsea’ye transfer oldu. Bu transfer için Chelsea, 80 Milyon Euro ödedi. Bu ünlü oyuncunun kariyerinin en yüksek transferi oldu.

Atletico Madrid Kariyeri

28 Ocak 2019 yılına geldiğimizde ise Alvaro Morata, Atletico Madrid kulübüne transfer oldu. Burada takımı önemli katkılarda bulunmasının ardından da 22 Eylül 2020 tarihinde Juventus takımına yeniden dönüş yapmıştır.

Alvaro Morata futbol hayatının dışında aile hayatına da çok büyük önem vermektedir. 2017 yılında Alice Campello ile dünya evine girdi. Ünlü futbolcunun ise Alessandro, Edoardo ve Leonardo isminde de üç çocuğu bulunmaktadır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir