Arturo Vidal Hayatı

Şilili futbolcu Arturo Vidal, 1987 yılında Santiago şehrinde dünyaya geldi. Kendine has bir liderlik vasfı olan oyuncu orta saha oyuncusu olarak oldukça başarılı performanslara imza attı.

arturo vidal

Bir dönem onunla çalışan teknik direktörlerden biri olan Anceletto ise onun liderlik özelliği ve karakteri ile alakalı övgü dolu sözler sarf etti. Bunların yanında başarılı futbolcu milli takımında da pek çok genç oyuncunun örnek aldığı isimlerden biri oldu. Kendisi tüm bu özellikleri ile tam anlamıyla bir profesyoneldi.

Arturo Vidal ve Deportes Melipilla

Arturo Vidal çok küçük yaşlardan itibaren futbola başladı. Ülkesindeki takımlardan biri olan Deportes Melipilla’da oynadı ve burada yeteneği ile ön plana çıkmayı başardı. Burada oldukça iyi bir futbol eğitimi aldı. Alt liglerde bir takım olmasına rağmen sonrasında bu takım ikinci lige çıkmayı başarmıştı. Sonrasında futbolcu ülkesinin önemli takımlarından biri olan Colo Colo takımına geçiş yaptı.

Başarılı futbolcu 2007 yılında Kanada’da düzenlenmiş olan U-20 Dünya Kupası’na da ülkesi adına katılmayı başarmıştır. Bu turnuvadan oldukça önemli bir derece ile ayrıldılar.

Bayer Leverkusen Kariyeri

Yine aynı sene içinde ünlü futbolcu Almanya’nın önemli kulüplerinden biri olan Bayer Leverkusen takımına transfer oldu. Bu dönemde oldukça önemli başarılar elde etti ve iyi bir performans sergiledi.

Juventus Kariyeri

Dört sezon boyunca burada oynadıktan sonra ise Juventus takımına transfer oldu. Bu takımda ise oldukça önemli başarılar elde etti. İtalya Kupası, İtalya Süper Kupası, Şampiyonlar Ligi ve Serie A gibi önemli turnuvalarda yer aldı. Serie A liginde şampiyonluk yaşadıktan sonra kendisi 11 ideal futbolcudan oluşmakta olan takıma seçilmeyi de başarmıştır.

Bayern Munih Kariyeri

Juventus da oldukça etkili bir dönem geçirdikten sonra 2015 yılında yine bir Alman kulübü olan Bayern Munih’e transfer oldu. 37 Milyon Euro gibi önemli bir bonservis bedeli ile transfer oldu. Burada da sergilemiş olduğu performans ile Almanya liginde en çok sevilen futbolculardan biri haline geldi.

Barcelona Kariyeri

2018 yılında ise futbolcu Barcelona’nın dikkatini çekmeyi başardı ve bu dönemde iyi bir bonservis bedeli ile İspanya’ya gitti. Burada da oldukça iyi bir performans sergilemeyi başardı. İki sene boyunca Barcelona için mücadele ettikten sonra 2020 yılında Inter takımına transfer olmuştur. Başarılı futbolcu hala Inter takımında mücadele etmeye devam etmektedir.

Şili milli takımı ile Güney Afrika’da düzenlenmiş olan 2010 Dünya Kupası’na katıldı. Ayrıca 2014 Dünya Kupası’nın eleme maçlarındaki kadrosuna da dahil oldu. Fakat bu dönemde bazı sağlık problemleri yaşadı. Sonrasında ise Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası elemelerinde de yer almıştır. Aynı şekilde Copa America’da da unutulmaz başarılara imza atmayı başardılar. Kendisi 2016 yılından alınmış olan verilere göre kariyeri boyunca 516 maça çıkmış ve 108 gol atmayı başarmıştır. Bunun üzerinden 5 sene geçti ve şu anda başarılı futbolcu istatistiklerini çok daha iyi bir seviyeye getirdi.

Arturo Vidal Özel Hayatı

Kendisi her ne kadar oldukça iyi bir karaktere sahip olsa da bazı zamanlarda disiplinsiz olması ve bazı davranışlarından ötürü takım arkadaşları, kulüp yöneticileri ve taraftarlarla da karşı karşıya kalmıştır. Kendisi bir dönem oldukça yüksek hızda araba kullanıyordu. Aynı zamanda alkollü bir şekilde araba kullanmasından ötürü de trafik kazası geçirmiş ve geçici olarak ehliyetine el konulmuştu. Bu dönemde kendisi gözaltına alındı ve sorumsuz hareketlerinden ötürü ağlayarak herkesten özür diledi.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Arturo Vidal gerçekten de yetenekli bir futbolcu. Özel hayatında birtakım hatalar yapmış olsa da futbolu ile göz doldurmayı başarıyor.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir