Brezilyalı Ronaldo Hakkında Bilinmeyenler

Brezilyalı futbolcu Ronaldo kimilerince futbol tarihinin en iyi futbolcusuydu. Kendisinin defans oyuncuları için korkutucu derecede bir yeteneği vardı ve kariyeri boyunca da ne kadar yetenekli olduğunu da defalarca kanıtladı.

ronaldo

Ünlü futbolcunun ayağına topun gelmesi gol olma olasılığını da aynı derecede yükseltiyordu. Gerçek anlamda bir gol makinesiydi ve dünya çapında pek çok hayranı bulunuyor. Pek çok kişi gerçek Ronaldo’nun Brezilyalı Ronaldo olduğunu savunuyor. Kendisinden sonra gelen Cristiano Ronaldo’yla da pek çok kez karşılaştırıldı. Ancak bizler böyle bir karşılaştırma yapmayacağız. Çünkü her ikisi de gerçek anlamda oldukça yetenekli ve efsane futbolcular. Şimdi sizler ile Brezilyalı Ronaldo hakkında bilinmeyenlere göz atacağı.z

Futbol Sonrası Kariyeri

Ronaldo futbolu bıraktıktan sonra da spor alanında faaliyetler yapmaya ve bu alanda yatırımlar yapmaya devam etti. Kendisi A1 Team Brasil takımının ortaklarından biridir. Diğer ortak ise motor sporları alanında büyük başarılara imza atmış olan Emerson Fittipaldi’dir. Kendisinin 9IN isimli bir spor pazarlama şirketi de bulunmaktadır.

Ünlü futbolcunun iyi bir poker oyuncusu olduğu ve bu alana ilgi duyduğu da biliniyor. Kendisi ünlü tenisçi Rafael Nadal’a karşı 2014 senesinde hayır amacıyla poker oyunu oynamıştır. Brezilya ve Birleşmiş Milletler tarafından İyi Niyet Elçisi seçilmiştir. Kendisi futbolu bıraktıktan sonra bile pek çok hayır kurumu ile çalışmalar yapmıştır.  

Ronaldo ve Vazektomi

 Ronaldo’nun 1999 senesinde ilk çocuğuna hamile olan Milene Domingues ile dünya evine girdi. Bu evlilik birkaç sene boyunca sürdü ve sonrasında dostanae bir şekilde ayrıldılar. 2005 senesine gelindiğinde ise bir MTV sunucusu olan Daniela Cicarelli ile dünya evine girdi. Fakat evlilik üç sürebildi.

2008 senesinde ise iki kız çocuğunu doğurmuş olan Maria Beatriz Antony ile nişanlandı. İlerleyen dönemlerde ise futbolcunun 2002 Dünya Kupası esnasında Tokyo şehrinde garsonla olan ilişkisinden bir çocuğu olduğu ortaya çıktı. Yapılan DNA testleri de bunu kanıtladı ve ardından ünlü futbolcu vazektomi geçirdiğini herkesle paylaştı. Vazektomi bir doğum kontrol yöntemidir ve erkeğin sperm kanallarının kesilmesi manasına gelir. Ünlü futbolcu yeteri kadar çocuğa sahip olduğunu düşünerek bu yola başvurmuştur.

Kilo Problemi

Futbolu bırakmasının ardından ünlü futbolcu aşırı şekilde kilo almıştı ve bu medyanın büyük ilgisini çekmişti. O günden sonra efsane oyuncu kendisinin hipotiroidi hastası olduğunu açıklamıştır. Bu hastalığından dolayı kilo sorunları ile mücadele ediyordu.

Bernabeu’da Yuhalanması

Ünlü futbolcu bilindiği üzere Türkiye’nin de üçüncü olduğu 2002 Dünya Kupası’nda inanılmaz bir performans göstermiş ve ülkesinin kupayı kaldırmasında çok önemli katkıları olmuştu. Real Madrid takımında ise senelerce mücadele etti. Ancak Real Madrid’in pek çok taraftarı tarafından pek fazla kabul görmedi. O dönemde futbolcu kilo problemleri ile mücadele ediyordu.

1998 Dünya Kupası

1998 Dünya Kupası’nda da tüm gözler efsane futbolcunun üzerindeydi. Milli takımı finalde Fransa ile karşı karşıyaydı. Fakat Brezilya’nın başlangıç kadrosunda yer almaması bir anda büyük bir skandala dönüşmüştür. Ancak ünlü futbolcu birtakım sağlık sorunları sebebiyle katılamamıştı. Çünkü doktorlar maça çıkmasına izin vermemişti.

Sağlık sorunlarına rağmen olağanüstü bir performans sergileyen bir futbolcu gördüklerinde uzmanlar bile fazlası ile şaşırdılar.

Old Trafford’da Alkışlanması

2003 senesinde Manchester United ile Real Madrid Şampiyonlar Ligi’nin çeyrek finalinde karşı karşıya geldi. Bu maçta Ronaldo hat-trick yaptı. Bunun üzerine Manchester United taraftarları onu ayakta alkışladılar.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir