Chelsea’nin En İyi Futbolcuları

Chelsea pek çok açıdan İngiliz futbolunun en iyi takımlarından birisi. Tarihi boyunca da pek çok efsane futbolcu kadrolarında yer aldı. İngiltere’de futbolun ne kadar önemli olduğunu da oldukça iyi biliyoruz.

chelsea

Sizler için Chelsea’nin en iyi futbolcuları listesini derledik.

John Terry

Kendisi her ne kadar kulübe ilk geldiğinde bir takım ayrılıklar yaşamış olsa da zaman içinde kendini sevdirmeyi başardı. İngiltere milli takımının da kaptanlığını yapmış olan oyuncu uzun seneler boyunca Chelsea’de oynadı ve takımla özdeşleşen futbolcular arasına girdi. 

Kariyeri boyunca 700’den fazla maça çıktı ve Chelsea tarihinin en başarılı kaptanı olmayı başardı. Bu süreçte ise 14 kupa kazandı.

Gianfranco Zola

90’lı yıllara damgasını vurmuş olan oyuncu Chelsea’de önemli gelişmelerin yaşanmasını sağladı. Sadece takımının değil İngiliz futbolunun da gelişiminde önemli katkıları bulunmaktadır. Kendine has bir yeteneği, tekniği ve şut stili bulunan oyuncu Chelsea taraftarları tarafından çok seviliyordu.

Frank Lampard

Kendine has muhteşem bir yeteneğe sahip olan Lampard, bu yeteneğinin yanı sıra oldukça mükemmel bir karaktere sahiptir. İngiliz futbol tarihinin de en iyi futbolcularından biri olarak görülmektedir. Kendisi tıpkı John Terry gibi artık Chelsea ile özdeşleşmiş bir futbolcudur.

Didier Drogba

Aynı şekilde Chelsea ile özdeşleşmiş olan futbolcu oynadığı süre boyunca kulüpte bir efsane haline geldi. Kendisi aynı zamanda bazı önemli rekorların da sahibidir. 2012 senesinde Liverpool’a karşı atmış olduğu galibiyet golünü attı ve 4 farklı FA Cup finalinde gol atmış olan ilk futbolcu oldu.

Petr Cech

Dünya çapındaki en iyi kaleciler sayıldığında mutlaka akla gelen ilk isimlerden biri olan Cech, ülkesi Çekya için de çok fazla mücadele verdi. Hem ülkesinin milli takımı hem de Chelsea ile özdeşleşmiş bir kalecidir. Uzun bir süre boyunca da Chelsea’nin en kalecilerinden biri olarak kalacak gibi görünüyor.

Chelsea En İyi Futbolcular

  • Kerry Dixon
  • Dennis Bilge
  • Ron Harris
  • Peter Osgood
  • Eden Hazard
  • Ashley Cole
  • Michael Essien
  • Claude Makalele
  • Arjen Robben
Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir