Dünyanın En Çok Kazanan Futbolcuları

Futbol dünya üzerinde çok yüksek miktarda paraların döndüğü spor dallarından birisi. Durum böyle olunca pek çok futbolcu gerçekten de çok yüksek miktarlarda paralar kazanıyorlar. Dünyanın en çok kazanan futbolcuları merak konusu oluyor. Bu futbolculardan birçoğu artık adeta birer marka da olmuş durumdalar. Her ne kadar bazı kişilere futbolcuların kazanmış oldukları bu yüksek miktarlar aşırı fazla geliyor olsa da aslında bu paraların çok daha fazlasını kulüplerine kazandırıyorlar.

Bu açıdan bakıldığından aslında makul fiyatlarda kazanıyorlar dememiz mümkündür.

Lionel Messi

Lionel Messi, 2021 itibariyle dünyanın en çok kazanan futbolcusu unvanına sahiptir. Birçok kişi tarafından da dünyanın en iyi futbolcusu olarak gösterilen Lionel Messi’nin bu rakamları kazanması kesinlikle şaşırtıcı değil. Ünlü futbolcu yıllık olarak satışlardan 126 Milyon Dolar kazanıyor.  Yani maaş olarak 92 Milyon Dolar kazanıyor. Sponsorluklardan kazanmış olduğu miktar ise 34 Milyon Dolar’dır.

Ünlü oyuncu oynadığı Barselena takımının en çok gol atan oyuncusudur. Bu takımda oynadığı süre boyunca sayısız rekorlara imza atmış ve defalarca yılın futbolcusu ödülünü kazanmıştır. Bunun yanında Arjantin mili takımının da en golcü isimleri arasında yer almaktadır.

Barcelona ile yaşamış olduğu pek çok Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, UEFA Süper Kupa Şampiyonluğu ve birçok lig şampiyonluğu bulunuyor. Kariyer boyunca pek çok defa gol kralı olmayı başardı. Messi dünyanın en kendine has futbolcularından biridir. Tekniği bugüne kadar neredeyse hiçbir futbolcuda görülmediği kadar iyidir. Neredeyse pek çok alanda başarısı olan başarı futbolcunun kariyerinde ise tek bir başarı eksiktir. O da Arjantin milli takımı ile kazanamadığı Dünya Kupası’dır. Bazı kişiler onun gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olduğunu, bazıları ise Maradona’dan bile iyi olduğunu iddia etmektedir.

Cristiano Ronaldo

Kendine has futbolu, hırslı ve azimli göz dolduran futbolu ile Cristiano Ronaldo yani nam-ı diğer CR7 kesinlikle dünyanın en iyi futbolcularından biridir. Kendisi 2021 itibariyle dünyanın en çok para kazanan futbolcuları arasında Messi’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Bugüne dek beş defa dünyanın en iyi futbolcusu seçilmeyi başarmıştır.

CR7 satışlardan yıllık olarak 117 Milyon Dolar kazanmaktadır. Yani maaş olarak 70 Milyon Dolar kazanmaktadır. Sponsorluklardan kazanmış olduğu miktar ise 47 Milyon Dolar’dır.

Portekizli ünlü futbolcu Manchester United ve Real Madrid gibi takımlar oynadı. Oynadığı her iki takımın da tarihine geçecek rekorlara imza attı. Gerçekten çok az oyuncunun sahip olduğu inanılmaz istatistiklere ve rekorlara sahip olan bir oyuncudur. Kendisi şu anda 36 yaşında olmasına rağmen hala büyük azim ve enerjiyle Juventus’ta oynamaya devam etmektedir. Kendisi FIFA Ödülleri’ne aday olan en yaşlı futbolcudur. Her ne kadar kazanamasa da yine de bu alanda bir ilke imza atmayı başarmıştır. Hiç şüphesiz CR7, Lionel Messi ile birlikte futbol tarihinin en iyi oyuncularından bir tanesi.

Neymar

Neymar son dönemlerin en ünlü futbolcularından bir tanesi. Bugüne kadar Neymar pek çok başarıya imza attı. Kendine has oyun tarzıyla insanlara kendisini sevdirmeyi başardı. Tüm bunlara rağmen bazı konularda da eleştirilere maruz kaldı. Fakat tüm bunların ötesinde Neymar şu anda dünyanın en çok para kazanan üçüncü futbolcusudur.

Neymar’ın yıllık geliri toplamda 96 Milyon Dolar’dır. Bunun 78 Milyon Dolar’ı maaş ve ikramiyelerden oluşurken, 18 Milyon Dolar ise sponsorluklardan gelmektedir.

2017 yılında PSG takımına 222 Milyon Euro gibi olağanüstü bir rakamla transfer oldu. Bu transfer ile Neymar, futbol tarihinin en pahalı transferi unvanını ele geçirmiştir. Her ne kadar bazı konularda eleştirilere maruz kalsa da Brezilyalı oyuncu kesinlikle son dönemin en iyi futbolcularından bir tanesi.

Mbappe

2018 yılında yapılan Dünya Kupası ile ünlü futbolcu kendisinde büyük bir potansiyel olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştı. Fransa’da pek çok şampiyonluk kazanan oyuncu aynı ilk ligde en iyi futbolcu da seçilmişti. Ünlü futbolcu her ne kadar şu an için dünyanın en çok para kazanan futbolcuları arasında dördünce sırada yer alsa da 2021 yılı itibariyle piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli oyuncusu unvanına sahiptir.

Mbappe’nin yıllık gelir toplamda 42 Milyon Dolar’dır. Bunun 28 Milyon Dolar’ı maaş ve ikramiyelerden oluşurken, 14 Milyon Dolar’ı da sponsorluktan gelmektedir.

Başarılı futbolcunun kariyerindeki dönüm noktalarından biri 2018 Dünya Kupası’dır. Bu maçta Fransa, Dünya Kupası’nın şampiyonu oldu ve ünlü futbolcunun bunda katkısı oldukça fazlaydı.

Mohamed Salah

Liverpool’un ünlü futbolcusu şu anda dünyanın en popüler oyuncularından birisi. Ülkemizde de çok büyük bir hayran kitlesi bulunan futbolcu oldukça iyi bir kariyere sahip. Kariyerinde Süper Kupa ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun yanı sıra FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nı da kazanmayı başarmıştır. Başarılı futbolcu 2021 itibariyle dünyanın en çok para kazanan futbolcuları arasında beşinci sırada yer alıyor.

Salah’ın yıllık geliri toplamda 37 Milyon Dolar’dır. Bunun 24 Milyon Dolar’ı maaş ve ikramiyelerden oluşurken kalan 13 Milyon Dolar da sponsorluklardan gelmektedir.

Paul Pogba

Dünya ünlü orta saha oyuncusu kariyerine Fransız kulüplerinde başlamıştır. Sonrasında ise Manchester United’a transfer oldu ve burada çok önemli başarılara imza attı. Ayrıca oynadığı Juventus takımında da İtalya’nın önemli müsabakalarından biri olan İtalya Şampiyonası’nda dört kez şampiyonluk yaşamayı da başarmıştır. Kariyerindeki en büyük başarılardan biri de 2018 Dünya Kupası’nda Fransa ile yaşadığı şampiyonluktur. Paul Pogba şu anda dünyanın en çok para kazanan futbolcuları arasında altıncı sırada yer alıyor.

Yetenekli oyuncunun yıllık geliri ise toplamda 34 Milyon Dolar’dır. Bunun 28 Milyon Dolar’ı maaş ve ikramiyelerden, kalan 6 Milyon Dolar ise sponsorluklardan gelmektedir.

Antoine Griezmann

Şu anda Barcelona’da müthiş bir oyunculuk performansı sergileyen ünlü futbolcu da tıpkı Mbappe ve Pogba gibi Fransa’nın 2018 Dünya Kupası’nı kazanmada önemli bir rol üstlendi. Ünlü futbolcu özellikle Atletico Madrid’deki performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Şu anda Antoine Griezman, dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasında yedinci sırada bulunuyor.

Kendine has tarzıyla iyi bir futbol ortaya koyan oyuncunun yıllık kazancı ise 33 Milyon Dolar’dır. Bunun 28 Milyon Dolar’ı maaş ve ikramiyelerden oluşurken, kalan 5 Milyon Dolar’ı da sponsorluklardan gelmektedir.

Gareth Bale

Şu adna Tottenham takımında rol alan yetenekli futbolcu Galler’in en başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır. Elde edilen son verilere göre aynı zamanda Gareth Bale ülkesinin tarihindeki en golcü futbolcudur. Yedi sene boyunca Real Madrid’de top koşturan oyuncu burada dört şampiyonluk, üç de Süper Kupa kazanmayı başardı. 2020 senesinde Tottenham’a kiralanmıştır. Kariyerinde oldukça büyük başarılara imza atan futbolcu şu anda dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasında sekizinci sırada yer alıyor.

Hızıyla ön plana çıkmaya başaran futbolcunun yıllık toplam geliri ise 28 Milyon Dolar’dır. Bunun 23 Milyon Dolar’ı maaş ve ikramiyelerden oluşurken, geri kalan 5 Milyon Dolar ise sponsorluklardan gelmektedir.

Robert Lewandowski

Polonyalı ünlü futbolcu, oldukça hırslı ve çalışkan bir oyuncudur. Forvet bölgesinde yer alan karşı takımın oyuncularını maç boyunca aşırı şekilde yorma gibi bir özelliğe sahiptir. Defansta karşınıza gelmesini istemeyeceğiniz türden bir forvettir. Usta futbolcunun Bundesliga’da dokuz şampiyonluğu bulunmaktadır. Bayern Münih’le de uluslar arası pek çok kupa kazanmayı başarmıştır. Başarılı oyuncu 2020 yılının en iyi futbolcusu seçilmeyi de başarmıştır. Üstelik bu ödülü kazanırken Messi ve Ronaldo gibi büyük yıldızları da geride bırakmayı başardı.

Son dönemlerinden en iyi futbolcularından biri olan Lewandowski’nin yıllık kazancı ise 28 Milyon Dolar’dır. Bunun 24 Milyon Dolar’ı maaş ve ikramiyelerden oluşurken, geri kalan 4 Milyon Dolar ise sponsorluklardan gelmektedir.

David de Gea

1990 doğumlu İspanyol futbolcu son dönemin en dikkat çeken futbolcularından biridir. Dünyanın en çok kazanan futbolcuları listemize bir kaleci olarak giren tek kişidir. Genelde kalecilere böylesine yüksek bir ödeme çok nadir gerçekleşmektedir. Gea bunu gerçekleştirdi ve şu anda dünyanın en çok kazanan onuncu futbolcusu unvanını ele geçirdi. Kariyerine ilk olarak Atletico Madrid’de başladı. Şu anda kariyerine Manchester United’da devam ediyor.

Ünlü kaleci hakkında en unutulmaz maçlardan bir tanesi 2017 senesinde yapılan Arsenal maçıdır. Bu maçta Gea öyle bir performans sergilemiştir ki kurtarışlarıyla takımının galip gelmesini sağlamıştır.

Başarılı kalecinin yıllık geliri ise 27 Milyon Dolar’dır. Bunun 24 Milyon Dolar’ı maaş ve ikramiyelerden oluşurken, kalan 3 Milyon Dolar ise sponsorluklardan gelmektedir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir