Frank Lampard Hayatı

Dünyaca ünlü futbolcu Frank Lampard bilindiği üzere Londra’da 1978 senesinde dünyaya geldi. Orta saha alanında mücadele eden oyuncu kendi alanındaki en iyi futbolculardan biri olarak görülmektedir.

frank lampard

Kendisi uzun bir süre boyunca profesyonel olarak İngiltere Premier Ligi’nde oynadı. Futbol hayatına altyapıda ilk olarak West Ham United’da başladı. Burada iyi bir altyapı eğitimi aldı ve kendini geliştirdi. Yine aynı şekilde futboldaki profesyonel kariyerine de bu takımda başladı. Burada kendine has bir yeteneğe sahip olduğunu da kısa bir sürede kanıtlamıştır. Bu takımda 6 sezon boyunca forma giymiş ve toplamda 24 gol atmayı da başarmıştır.

Frank Lampard ve Chelsea

2001 yılına gelindiğinde ise futbolcu Chelsea ile sözleşme imzaladı. Bu kulüpte ünlü futbolcu pek çok başarıya imza atacak ve kariyerinin doruk noktasını yaşayacaktı. Chelsea’ye transferinin ardından 13 sezon burada mücadele vermiştir. Bu süre zarfında takımın da kaptanlığını yapmıştır. Ayrıca Chelsea ile bir kez UEFA Şampiyonlar Ligi, bir kez UEFA Kupası ve üç kez de Premier Lig şampiyonluğu yaşamıştır. Tüm bu süre zarfından Chelsea için 429 maça çıkmış ve toplamda da 147 gol atmayı başarmıştır.

Frank Lampard ve Manchester City

2014 yılına gelindiğinde ise artık Lampard yaşlanmıştı ve bu gerekçeyle Manchester City takımına gönderilmişti. Burada 32 maç oynamış ve altı kez gol atma başarısı göstermiştir. Buradaki sözleşmesi de sona erince Amerika’ya gitmiş ve burada New York City FC takımına transfer olmuştur.

Frank Lampard ve İngiltere Milli Takımı

İngiltere milli takımına da pek çok katkıda bulunan futbolcu toplamda 106 kez milli formayı giymiştir. Tüm bu performanslarında ise toplamda 29 gol atmayı başarmıştır. Kendisi pek çok açıdan yetenekli bir orta saha oyuncusuydu. Takıma çok büyük katkıları bulunuyordu ve pek çok gol atmanın yanı sıra asistleriyle de ünlüydü. Tüm bu özellikleri onu tüm zamanların en iyi orta saha oyuncularından biri yapmıştır. Kendisi İngiltere’de hala oldukça saygın bir futbolcu olarak görülmekte ve taraftarlar tarafından da oldukça fazla sevilmektedir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir