Jürgen Damm Hakkında Bilmeniz Gerekenler

FIFA’nın yapmış olduğu araştırmalar neticesinde ünlü futbolcu Jürgen Damm, Gareth Bale’ın ardından dünyanın en hızlı ikinci futbolcusudur. Şu anda Atlanta United forması giyen Meksikalı oyuncu aynı zamanda milli takımının da formasını giymektedir.

jürgen damm

Başarılı futbolcu Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nda da Meksika milli takımının formasını giymeyi başarmıştır.

Jürgen Damm Hayatı

7 Kasım 1992 tarihiinde Meksika’da dünyaya gelen yetenekli oyuncunun dedesi aslen Alman asıllıdır. Kendisi bunun sonucunda da bir Alman pasaportuna da sahiptir.

Henüz iki yaşına geldiğinde ailesi, babasının işlerinden ötürü Kanada’nın Toronto şehrine taşınmıştır. Fakat buraya taşınmalarının ardından iki sene sonra yeniiden Meksika’ya döndüler. Kendisi futbola çok büyük bir ilgi duyuyordu. Ancak babası eğitiminin futboldan daha önemli olduğunu düşündüğünden ötürü 17 yaşına gelene kadar onun herhangi bir kulübe katılmasına izin vermedi.

Jürgen Damm Futbol Kariyeri

Meksikalı futbolcu kariyerine ilk olarak 2011 senesinde Magdaleno Mercado ile başladı. Altı ayın ardından sonrasında Estudiantes Tecos’un genç takımına dahil oldu.

18 yaşına geldiğinde burada profesyonel futbolcu olarak görev almaya başladı. Liga MX’teki ilk maçında takımı 4-0’lık bir mağlubiyet aldı. Sonraki sene ise Pachuha’ya transfer edildi.

2013 ve 2014 yılları arasında oldukça iyi bir performans sergiledi. Kariyerindeki ilk golünü de bu dönemde attı. Takımı ile birlikte Clasura 2014 futbol sezonunda finale kadar yükseldi. 2014 sezonu ise onun için pek iyi başlamadı. İkinci maçında sakatlandı. Bu sakatlıktan ötürü de tam 8 maç boyunca oynayamadı. Fakat sonrasında artık tam zamanlı olarak sahalara geri döndü.

Kendisi yapmış olduğu bir röportajda en büyük hayalinin Dünya Kupası’nda oynamak olduğunu belirtmişti. Bir gün bu hayalinin gerçekleşmesi için de dua ettiğini ve çok çalıştığını ifade etmiştir. Kendisi sürekli olarak antrenman yapıyor. Özellikle orta yeteneklerini ve kaleye şut atma yeteneklerini geliştirmek için ekstra bir çalışma yapıyor.

Jürgen Damm Ailesi

Kendisi futboldan arta kalan zamanlarında en çok karısı ve kızı ile vakit geçiriyor. Ailesine çok fazla önem veren Jürgen Damm bundan oldukça keyif alıyor.

Kendisi eğitime çok fazla önem veren bir ailede büyümüştür. Ailesi aynı şekilde bir üniversite diploması almak konusunda da oldukça ısrarcılar. Daha öncesinde babasının eğitime çok önem vermesinden ötürü 17 yaşına kadar herhangi bir kulübe katılmasına izin vermediğinde de bahsetmiştik.

Ünlü futbolcunun bir dönem polisler ile birtakım olayları da olmuştur. Bu yüzden de bir kızarmış tavuk restoranında kelepçelenerek tutuklandı. Fakat sonrasında polisin kendisinden durmasını istediğinden emin olamadığını ve aslında olayın büyük bir yanlış anlaşılma olduğunu ifade etmiştir.

Kulüp de bu yanlış anlama ile ilgili olarak açıklamalar yapmıştır. Yetkililerin amacı sadece arabanın izini kontrol etmek olduğu için sonrasında serbest bırakmıştır.

2018 yılının başlarında futbolcunun yüzünün sağ bölgesinde birinci dereceden yanıklar oluştu. Ancak sonrasında bunların iki hafta içinde iyileşeceği açıklanmıştır. Bu yanıkların tam olarak nasıl olduğu bilinmese de havai fişekleri ile alakası olduğu düşünülüyor. Sonrasında da zaten ünlü futbolcu insanları havai fişek kullanımının tehlikelerinden korumak amacı ile yaralarının resimlerini hayranlarıyla paylaşmıştır. Kendisi yaralarının daha kötü bir durumda olmamasının büyük bir mucize olduğunu ifade etmiştir.

Jürgen Damm Boyu, Kilosu ve Diğer Bilgiler

Boyu: 185 cm

Kilo: 79 kg

Hız: Saatte 35,23 KM

Doğum Yeri: Tuxpan

Mevki: Sağ Kanat

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir