Karim Benzema Hayatı

Başarılı futbolcu Karim Benzema, 1987 yılında Fransa’da dünyaya geldi. Anne ve babasının dokuz çocuğu vardır ve kendisi de bunlar arasında altıncıdır. Aslen Cezayirli bir göçmen olarak Fransa’ya yerleşmişlerdir.

karim benzema

Henüz çocukluk dönemindeyken pek de huzurlu bir ortamda büyüyemedi. Yaşamakta olduğu yerde pek çok insanın bazı kötü alışkanlıkları bulunuyordu. Bölgede pek çok çete bulunuyordu ve bunlar pek çok suça karışıyordu. Fakat babası olduğu disiplinli bir adamdı. Bunu da kendisine öğretti ve pek çok kötü etkiden uzak bir şekilde büyümesine yardımcı olmaya çalıştı. Ancak Benzema’nın tüm bunlara uyum sağlaması da pek kolay değildi. Bir noktada kendisi göçmen bir aileden geliyordu. Okula gittiği ilk yıllarda pek çok kez ayrımcılığa uğradı ve kendisiyle alay edildi. Bu tarz durumlar özellikle çocuklar için travma etkileri dahi yaratabilir. Böyle durumlara maruz kalmasından ötürü etkileşim kurmada sıkıntılar yaşıyordu. Üstelik o dönemde kilo problemi de bulunuyordu. Oldukça kiloluydu ve bu da onun pek çok zorbalığa uğramasına neden oldu. Zaman içinde tedavi gördü ve bir şekilde kendisini insanlara kabul ettirmeyi başardı.

Futbol oynamayı çok seviyordu ve çok küçük yaşlarda Bron Terraillon SC’ye dahil oldu. Bu takım akademi ile bir maç yaptı ve bu maçta Lyon’a bir gol atmayı başardı. Sonrasında ise 1996 senesinde Lyon’un altyapısına dahil oldu.

Lyon Kariyeri

Lyon takımında kendini geliştirmeye devam etti ve iyi bir futbol eğitimi aldı. 2005 yılında A takımı ile ilk maçına dahi çıktı. İyi bir performans sergilemesinin ardından kendisi ile üç senelik bir sözleşme imzalandı. Artık resmi olarak Lyon futbolcusuydu.

2007 – 2008 sezonunda başarılı futbolcu hücum alanında kendini çok daha fazla göstermeye başladı ve bu sezon içinde toplamda 20 gol atmayı başardı. Bu iyi performansının ardından Lyon takımı da sözleşmesini uzatmaya karar verdi. 2008 yılında bitecek olan sözleşmesi 2013 yılına kadar uzatıldı.

Lyon’da sergilemiş olduğu olağanüstü performans dünyanın önemli kulüplerinden biri olan Real Madrid’in de dikkatini çekti. O güne kadar 148 maça çıkmış olan Benzema toplamda 66 gol atmıştı. Bunların da etkisi ile başarılı futbolcu Real Madrid takımına 2009 yılında transfer oldu.

Karim Benzema ve Real Madrid Kariyeri

Real Madrid takımı ile çok önemli başarılara imza attı. Çıktığı ilk lig maçında gol atmayı başardı. Saha oldukça iyi bir performans sergiliyordu ve taraftar da onu çok seviyordu.

Ancak bu dönemde Karim Benzema reşit olmayan bir kız ile ilişkiye girme iddiası skandalına adı karıştı. Yine Fransız milli takım arkadaşı olan ve bir dönem Galatasaray’da da oynamış olan Franck Ribery ile bu davanın içinde yer alıyordu. Fakat soruşturmanın sonunda iki isim de suçsuz bulunmuştur.

Bu skandalın yanında kendisinin ismi yine benzer olaylar ile anılmaya başlandı. Kendisi ile birlikte bazı arkadaşlarının seks videoları kullanarak Valvuena’yı tehdit ettiği iddia edildi. Bu skandallardan ötürü kendisi Euro 2016’ya katılamamıştır.

Her ne kadar bu skandalların ardından milli takımda istediği şansları bulamamış olsa da Real Madrid takımında önemli başarılar elde etmeyi başardı. Bu takımda 4 kez Şampiyonlar Ligi, 2 kez La Liga Şampiyonluğu, 2 kez İspanya Süper Kupası, 3 kez Avrupa Süper Kupası kazanmayı başardı.

Karıştmış olduğu skandalların ötesinde Karim Benzema oynadığı futbol ile takımına çok önemli katkılarda bulunan yetenekli bir futbolcudur. Kendisi sahip olduğu bu yeteneği ile pek çok kişiye ilham kaynağı oldu ve olmaya da devam ediyor.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir