Luka Modric Hayatı

Son dönemlerin en başarılı futbolcularından biri olan Luka Modric 1985 yılında Yugoslavya’da doğdu. O dönemde bilindiği üzere Yuguslavya dağılmış ve yaşamakta olduğu şehir Hırvatistan olarak ilan edilen yeri kapsadığı için Hırvat vatandaşı olarak yaşamını sürdürmeye başlamıştır.

luka modric

Kendisi Hırvatistan tarihinin en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilir. Kendisi 2012 yılında Real Madrid’e transfer olmuş ve o günden beri de bu takımda forma giymektedir. Başarılı orta saha oyuncusu altyapı eğitimini ise ülkesinde Zadar takımında almıştır.

Luka Modric ve Dinamo Zagreb

17 yaşına geldiğinde ise artık profesyonel futbol kariyerine başlamış ve Dinamo Zagreb takımında oynama başlamıştır. Zaman içinde bu takımda oldukça iyi bir performans sergiledi ve pek çok büyük kulübün de ilgisini çekmeye başladı. Dinamo Zagreb ile toplamda 94 lig maçına çıkmış ve 28 gol atmayı başarmıştır. Bu dönemde Hırvatistan Ligi’nde üç defa üst üste şampiyonluk yaşamayı da başardı.

Luka Modric ve Tottenham

Tüm bu önemli başarıların ve aldığı ödüllerin ardından ise 2008 yılında İngiltere’nin Tottenham takımına transfer oldu. Bu dönemde kendisine çok önemli kulüplerden teklif gelmiş ancak kendisi bu takımda kalmaya devam etmiştir.

Tottenham takımı ile toplamda 127 lig maçına çıktı ve 13 gol atmayı başardı. Her ne kadar bu takım ile büyük başarılar yakalayamamış olsa da yapmış olduğu asistler ile kulübün tarihine geçmeyi başardı.

Luka Modric ve Real Madrid

İngiliz ekibindeki performansı ile adeta göz dolduruyordu ve bu Avrupa’nın büyük kulüplerinin gözünden kaçmıyordu. Bu vesileyle 2012 yılında İspanyol ekibi Real Madrid’e transfer oldu. O dönemde 40 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeliyle transfer olmuştur. Takıma ilk geldiği zamanlarda formadaki rakibi Mesut Özil’di. Jose Mourinho onu bir süre boyunca yedekte tuttu. Mesut Özil’in Arsenal takımına transfer olmasının ardından ise artık daha fazla forma şansı elde etti. 2014 senesinde Real Madrid ile birlikte UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmayı başardı. Günümüzde de hala Real Madrid’de oynamaya devam eden oyuncu performansı ile göz doldurmaya devam ediyor. 36 yaşında olmasına rağmen tecrübesi ve yeteneğiyle onu izlediğinizde sizi şaşırtmayı bir şekilde başarıyor.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir