Neymar’ın Hayatı

Son dönemlerin en iyi futbolcularından biri olarak görülen Neymar kariyeri boyunca pek çok önemli başarıya imza attı. Dünya çapında ünlü bir futbolcu olduğunda henüz 17 yaşındaydı. Durum böyle olunca Neymar’ın hayatı da en çok merak edilen konular arasına girmişti.

neymar'ın hayatı

Böylesine büyük başarılar elde eden futbolcunun ise hayatı oldukça merak ediliyor. Futbol hayatının yanı sıra özel hayatıyla da ilgili detayları sizler için de derledik.

Neymar’ın Hayatı Hakkında Bilgiler

  • Ünlü futbolcu 1992 tarihinde Brezilya’da dünyaya geldi.
  • Futbol kariyerine ise henüz 11 yaşında iken başlamıştır. Bu dönemde sahip olduğu yeteneklerini geliştirmeye odaklandı.
  • Yetenekleri küçük yaşlardan itibaren fark edildi ve 14 yaşında iken Real Madrid’e transfer olacaktı. Fakat bu transfer tamamlanamadı.
  • Başarılı futbolcu, sadece futbol hayatında hızlı bir şekilde ilerlemedi aynı zamanda da özel hayatında da hızlı bir başlangıç yaptı ve henüz 19 yaşında iken baba oldu.  Neymar’ın oğlunun adı ise David Lucca’dır. Ancak annesinin kim olduğuna dair şu an için net bir bilgi yok.
  • 2013 yılından itibaren çıkarılmakta olan bir çizgi romanın da kahramanıdır.
  • Ünlü futbolcu dövme sanatına karşı büyük bir ilgi duyuyor. Vücudunun pek çok bölgesinde dövmesi bulunuyor.
  • Brezilyalı futbolcunun boyu ise 175 cm’dir. Boyu ideal bir durumda olsa da bazı kişiler tarafından sahada daha kısa göründüğü iddia edilmiştir.
  • Futbolcunun kilosu 68 kg’dir. Bu formunu korumaya devam ediyor. Ancak bazı dönemlerde kilo verdiği de gözlerden kaçmıyor.
  • Şu anda Paris Saint German takımında oynayan futbolcu yakın zaman önce Lionel Messi’nin transfer olması ile birlikte yeniden onunla birlikte sahaya çıkacak. PSG kadrosu şimdiden pek çok kişiyi heyecanlandırıyor. Pek çok dünya yıldızının bir arada olması gerçekten de ilgi çekici bir kadroyu da beraberinde getiriyor.

Başarılı futbolcu kariyeri boyunca pek çok başarı elde etmiş olsa da bazı dönemlerde sergilemiş olduğu performanslardan ötürü de eleştirilerin hedefi olmuştu. Ancak hiç şüphesiz kendisi son dönemlerin en yetenekli futbolcularından bir tanesi. Yeri geldiğinde neredeyse imkansızı başarabilen futbolcunun ilerleyen dönemlerde kariyerinde neleri başaracağı ise merak ediliyor. Her ne kadar bazı tartışmaların odağında olsa da uzun bir süre daha futbol dünyasında konuşulmaya devam edilecek olan futbolculardan biri olacak gibi görünüyor. Eğer kariyerinde önemli başarılar elde ederse pek çok yeni rekora da imza atabilir.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir