Ricardo Quaresma Hakkında Bilinmeyenler

Dünya çapında oynadığı takımlarda büyük başarılara imza atan Ricardo Quaresma ülkemizde de Beşiktaş kulübünde oynayarak önemli başarılara imza atmıştır. Son dönemlerin en iyi futbolcularından biri olarak karşımıza çıkan futbolcu oynadığı kulüplerin taraftarları tarafından da çok sevilen bir oyuncu oldu.

ricardo quaresma

Portekiz’de Cristiano Ronaldo gibi yetişen futbolculardan biridir. İkili aynı zamanda çocukluk arkadaşlarıdır. Bugün sizlerle Ricardo Quaresma hakkında bilinmeyenler konusuna göz atacağız.

Cristiano Ronaldo ve Quaresma

Ünlü futbolcu Ronaldo’dan yaklaşık olarak 2 yaş büyüktür. İkisi de ülkelerinin başkentinde doğup büyüdüler. İkili küçüklerinden itibaren beraber futbol oynadıkları için saha içinde de çok iyi anlaştılar. Her ne kadar ikili beraber büyümüş olsalar da kariyerlere farklı yollarda devam etmeleri de oldukça ilginçtir.

 İlk Premier Lig Macerası

Bir kanat oyuncusu olarak Premier Lig’e girdiğinde tam beş gol attı. Tıpkı Ronaldo gibi o da büyük bir yükselme yaşamaya başlamıştır. Fakat hayatında bu dönemde sorunlar devam etti. Her şeye rağmen ligde oldukça iyi bir mücadele vermiş oldu.

Trivela Tekniği

Quaresma denildiğinde akla gelen ilk şeylerden biri kendine has yapmış olduğu triveladır. Neredeyse her maçta bu tekniği bir şekilde kullanan futbolcu bunu yaparak seyri güzel bir futbol performansı ortaya koyuyor. Trivela sadece şut çekmek için değil aynı zamanda orta açmak için de kullanan futbolcu bu şekilde pek çok gol ve asist yapmayı da başardı.  

 Türkiye’ye Gelişi

2010 yılında başarılı futbolcu Inter takımından ayrılarak Beşiktaş takımına transfer oldu. Burada ilk senesinde tam 11 gol atmayı başardı. Türkiye’de Beşiktaş’ın elde ettiği başarılarda oldukça büyük katkıları oldu. Aynı zamanda taraftar tarafından da çok sevildi ve her zaman desteklendi.

Ricardo Quaresma Hakkında İlginç Bilgiler

  • 2005 senesinde ülkesi Portekiz’de yılın futbolcusu seçilmiştir.
  • Porto’da oynadığı dönemde iki kez sezonun en iyi futbolcusu seçildi.
  • Kariyeri boyunca 3 kez Portekiz Süper Kupa Şampiyonu oldu.
  • Beşiktaş ile iki kez lig şampiyonluğu, bir kez de Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşamıştır.
  • Portekiz’de toplamda dört kez lig şampiyonu oldu.
  • İtalya’da iki şampiyon olurken, Chelsea ile İngiliz Kupası kazanmayı başardı.
  • Portekiz milli takımı ile 2016 yılında da Avrupa Şampiyonu olmayı başardı.
Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir