Zlatan İbrahimoviç Hakkında Bilinmeyenler

Zlatan İbrahimoviç kendine has bir oyun tarzı ve karakteri olan özgün bir futbolcu. Bugüne kadar pek çok farklı takımda oynadı ve birçok başarıya imza attı. Sadece futbol hayatı değil özel hayatıyla da gündeme geldi.

ibrahimoviç

Özel hayatının ötesinde oynadığı futbol tarzı ve oyun içindeki karakteriyle de oldukça konuşuldu. Kendisi oldukça hırslı, yer yer agresif bir tavır sergiliyor. Pek çok kişi tarafından egolu olarak tasvir edilse de dünya çapında büyük bir hayran kitlesi bulunuyor. Tüm bu özellikleri onu çok daha samimi kılıyor ve o yüzden de taraftarlar tarafından seviliyor. Takımı için sonuna kadar mücadele ediyor ve yeteneğiyle büyük başarılara imza atıyor.

Sizler için Zlatan Ibrahimoviç hakkında bilinmeyenler konusuna göz atacağız.

Karakteri

Ünlü futbolcu tamamen kendine has bir karaktere sahip. Sadece saha içinde değil saha dışındaki karakteri de dünya çapında ilgi görüyor ve konuşuluyor. Bugüne kadar pek çok kişiyle tartıştığı ve kavga ettiği biliniyor. Üstelik sadece rakipleriyle değil kendi takım arkadaşları hatta teknik direktörleriyle de sert tartışmalara girdiği bilinmekte. Bunlar arasında en ünlüleri ise Pep Guardialo ile olan tartışmalarıdır.

Kendisinin futbol tarihinin en iyi futbolcularından biri olarak görüyor. Ancak kendisi bu bencil ve kibirli tavrının da farkında. Fakat bunları yaptığında şakayla karışık yapıyor ve bu yüzden de ortaya ilginç bir karakter çıkıyor.

Sözlük ve Zlatan

Başarılı futbolcunun İsveç’te oldukça büyük öneme sahip. Ülkesinde sözlükte dahi onun ismine dair bir tanım yer almaktadır. Bu tabir Zlatanear’dir ve güçle hükmetmek manasına gelir. Bu da onun saldırgan karakterine karşı da bir atıftır.

Şampiyonlar Ligi’ni Kazanamaması

Efsane futbolcu kariyeri boyunca pek çok büyük kulüpte oynadı. Bu takımlar dünyanın en güçlü takımlarıydı. Her ne kadar bu takımlarda önemli başarılara imza atmış olsa da ne yazık ki Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıramadı. Barcelona, Inter, Ajax, Milan, Manchester United, PSG ve Juventus gibi büyük takımlar oynadı. Ancak istediği bu başarıya ulaşması pek mümkün olmadı.

Farklı Takımlar ve Rekor

Ünlü futbolcunun oldukça iyi bir kariyeri bulunuyor. Kendisi daima farklı takımlarda oynadı ve bu da pek çok rekoru kırmasını sağladı. Farklı takımlarda üst üste 8 lig şampiyonluğu yaşama rekorunu elinde bulundurmaktadır. Bunun yanında Şampiyonlar Ligi’nde 6 farklı takım ile gol atmayı başaran tek futbolcudur. 11 defa ülkesinde yılın futbolcusu seçildi.

Tek bir takımda oynayıp tüm kariyerini orada geçiren futbolcuların aksine kendisi daha zorlu bir şeyi yaparak farklı takımlarda şampiyonluklar yaşamayı başardı.

Kendi Arama Motorunun Olması

Ülkesi İsveç’te bulunmakta olan bir şirket ünlü futbolcu bir Google gibi bir arama motoru yaptı. Bu arama motorunun ismi ismi zlaaatan.com’dur. Burada bir arama yaptığınızda elbette ki tüm sonuçlar ünlü futbolcuyla alakalı çıkıyor. Yani arabalar ile ilgili bir araştırma yaptığınızda İbrahimoviç’in arabalarıyla ilgili sonuçlar ile karşılaşıyorsunuz.

Bisiklet Hırsızı

Ünlü futbolcu henüz çocukken çok sevdiği bir bisikleti çalıyorlar. Bunun sonucunda kendisi araba ve bisiklet hırsızı oluyor. Kendisi yaratmış olduğu adrenalinden dolayı arkadaşları ile yaptığını söylemiştir.

Tekvando

Zlatan İbrahimoviç’in tekvandoya büyük bir tutkusu bulunmaktadır. Çocukluğundan beri bu spora büyük bir ilgi duyuyordu. Bir dönem tekvando için futbolu dahi bırakmayı düşünmüştür. Kendisi bu sporda siyah kuşağa sahiptir.

İbrahimoviç eğer bu alanda devam etseydi olimpiyatlarda altın madalya alacağını da söylemiştir. Kendisinin bu açıklamalar ile ne kadar mütevazı bir insan olduğunu da anlıyoruz.

Adasının Olması

Yetenekli futbolcunun 2012 senesinde satın almış olduğu bir ada bulunmaktadır. Bu adanın ismi Davenzo adasıdır. Adayı toplamda 5 milyon Euro vererek satın almıştır. Adayı almasının bir sebebi ise avlanmaya karşı olan tutkusudur. Bu yüzden adada avcılık da yapmaktadır.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir